ściana-magnetyczno-tablicowa-Tikkurila-Liitu-Magnetic

Tablica magnetyczna w pokoju dziecka

Tablica magnetyczna w pokoju dziecka

Zobaczcie jak stworzyć w pokoju dziecka ścianę, po której można bez obaw pisać kredą i dodatkowo przyczepiać magnesami np. prace plastyczne lub zdjęcia. 

Niezbędne produkty oraz narzędzia:

  • farba magnetyczna Tikkurila Magnetic
  • farba tablicowa Tikkurila Liitu w dowolnym kolorze
  • wałek
  • papier ścierny
  • wiaderko z wodą – do czyszczenia narzędzi w trakcie pracy
  • papier lub folia do zabezpieczenia podłogi

Przed malowaniem

Powierzchnię dokładnie oczyszczamy, a ewentualne nierówności wygładzamy masą szpachlową.

Mało spójne tynki, gładzie, niemalowane wcześniej podłoża przed gruntowaniem wzmacniamy preparatem Tikkurila Suprabilit.

Stabilne i spójne podłoża nie wymagają wzmocnienia -  do gruntowania używamy od razu farby gruntującej Tikkurila Optiva Primer.

Nakładanie wzoru na ścianie

Na ścianie możemy wykonywać różne wzory i nie zawsze konieczne jest użycie szablonu. W przypadku większych motywów idealnie sprawdzi się taśma malarska. My zdecydowaliśmy się na wykonanie wzoru domku.

Malowanie - nakładanie farby magnetycznej

Domek na ścianie wypełniamy farbą Tikkurila Magnetic, która stworzy powierzchnię przyciągającą magnesy. Produkt ten można stosować zarówno jako podkład pod farby nawierzchniowe, a także w zestawie z farbą tablicową.

Aplikujemy 3 cienkie warstwy, przy użyciu wałka zachowując ośmiogodzinną przerwę pomiędzy nimi.

Taśma powinna być odklejona bezpośrednio po malowaniu każdej warstwy, zabezpiecza to przed oderwaniem jej razem ze świeżą farbą.

Pozostawiamy do wyschnięcia na 24 godziny.

Jeśli chcecie uzyskać bardzo gładką powierzchnię, to po wyschnięciu ścianę pomalowaną Tikkurila Magnetic należy przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym i dokładnie odpylić.

Malowanie - nakładanie farby tablicowej

Aby otrzymać powierzchnię tablicową, po której będziemy mogli rysować kredą, całą ścianę malujemy farbą Tikkurila Liitu w dowolnym kolorze.  My wybraliśmy kolor K340.

Taką tablicę można stworzyć również na meblach: np. na stoliku dla dzieci czy szafce w kuchni. Ogromnym walorem naszej farby tablicowej jest także praktycznie nieograniczona paleta kolorów. Nie musimy więc decydować się na standardowo dostępne dla takich produktów czerń lub  ciemną zieleń.  

Przed rozpoczęciem malowania farbę należy dokładnie wymieszać.

Nakładamy 2 warstwy, w odstępie 4 godzin. Aby nie zmniejszyć efektu magnetyczności, warstwy nie mogą być zbyt grube.

Najlepiej malować wałkiem z krótkim włosiem.

Po malowaniu

Produkt osiągnie ostateczną twardość i wytrzymałość w normalnych warunkach po  miesiącu, dlatego też do tego czasu trzeba obchodzić się z pomalowaną powierzchnią delikatnie.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl