Jak zabezpieczyć taras olejem do drewna w jeden weekend

Przygotuj taras na lato! Dokładne oczyszczenie i zabezpieczenie olejem zapewni jego ochronę i piękny wygląd.

Olejowanie drewna to niezawodna metoda na utrzymanie tarasu w doskonałej kondycji

Pozbawione odpowiedniej ochrony drewno z upływem czasu zaczyna się odkształcać, a kolor blaknie. Aby Twój taras zachował urok i świeży wygląd należy corocznie przeprowadzać jego renowację z użyciem oleju do drewna. Prace konserwacyjne najlepiej jest wykonać wiosną, aby przez całe lato cieszyć się widokiem zadbanego drewna.

Zabezpieczanie drewna przy użyciu oleju jest łatwiejsze i szybsze niż się może wydawać: wystarczy odpowiedni produkt, dobry pędzel, i postępowanie zgodnie z prostymi instrukcjami.

Obejrzyj wideo i zapoznaj się ze wskazówkami oraz poniższą instrukcją, jak krok po kroku olejować deski tarasowe.

Zanim przystąpisz do nakładania oleju na deski tarasowe

Sprawdź pogodę.  Prace malarskie na konstrukcjach drewnianych powinny być prowadzone w zakresie temperatur od 5°C do 25°C, a wilgotność względna nie może przekraczać 80%. Malowane powierzchnie nie powinny być narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. 

Oczyść powierzchnię i poczekaj aż całkowicie wyschnie.  Oczyść i umyj powierzchnię z użyciem odpowiedniego środka zgodnie z instrukcją stosowania. Jeśli na powierzchni wciąż jest widoczna przezroczysta powłoka, to należy ją całkowicie usunąć przed rozpoczęciem olejowania. Tak przygotowane podłoże pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia. 

renowacja tarasu

Narzędzia i produkty potrzebne do przeprowadzenia renowacji desek tarasowych

• Taśma i folia ochronna
• Szczotka do czyszczenia
• Wiadro z wodą
• Pędzel do nakładania oleju
• Miękka ściereczka do usuwania nadmiaru oleju
• Środek czyszczący 
• Olej do drewna Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil

Instrukcja łatwej i szybkiej konserwacji desek tarasowych

1. Zaplanuj malowanie zgodnie z informacją zawartą w karcie technicznej produktu oraz przygotuj niezbędne narzędzia.

2. Usuń z tarasu wszystkie przedmioty i zabezpiecz otoczenie przed zachlapaniem olejem.

3. Oczyść deski tarasowe z wszelkich zabrudzeń.

4. Umyj taras środkiem czyszczącym zgodnie z instrukcją stosowania i dokładnie spłucz wodą. Pozostaw do całkowitego wyschnięcia, najlepiej do następnego dnia.

5. Olej dokładnie wymieszaj przed użyciem oraz okresowo powtarzaj tą czynność w trakcie aplikacji. Wykonaj próbne wymalowanie, aby zobaczyć finalny wygląd wybranego koloru.

6. Rozprowadź olej do drewna Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil równomiernie za pomocą pędzla, tak by cały został wchłonięty przez drewno. Ewentualny nadmiar oleju należy niezwłocznie usunąć miękką ściereczką.

7. Zazwyczaj jedna warstwa oleju jest wystarczająca, jednak w przypadku porowatego typu drewna może okazać się konieczne nałożenie drugiej warstwy oleju. Drugą warstwę można nakładać w momencie, gdy olej zostanie wchłonięty i powierzchnia jest sucha; w zależności od warunków atmosferycznych zazwyczaj następuje to po kilku godzinach.

8. W celu uniknięcia przegrubienia (przeolejowania) wykonuj pociągnięcia pędzla na całej długości deski, wzdłuż słojów drewna, pokrywając całą powierzchnię równomiernie.

9. Ciesz się pięknie wyglądającym tarasem!

Świeżo malowane powierzchnie należy traktować ostrożnie przez ok. 1 tydzień, aż produkt osiągnie właściwą twardość i trwałość.Jeżeli zachodzi taka potrzeba, powierzchnie mogą być delikatnie czyszczone miękką szczotką lub szmatką po ok. 2 dniach od nakładania oleju. 

taras

Jak wybrać odpowiednie produkty do renowacji drewna?

Właściwie wykonane zabezpieczenie drewna przy użyciu wysokiej jakości produktów ochroni Twój taras i ogród, wydobywając jednocześnie ich naturalne piękno. Nasz przewodnik pomoże Ci wybrać odpowiednie produkty do pielęgnacji tarasu i ogrodu.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl