prace ogrodowe na tarasie

Na tarasie i w ogrodzie - jakie produkty do drewna?

Zainspiruj się naturą i stwórz własną oazę spokoju.

Jak zadbać o drewno na zewnątrz?

Ochroną drewna zajmujemy się od ponad 150 lat. Wiemy, jak troszczyć się o naturalne powierzchnie, które stanowią ważną część naszego codziennego życia. Nasze produkty chronią drewno przed pękaniem i złuszczaniem się. Odpychają wilgoć i tworzą ekstremalnie trwałe powłoki, dzięki głębokiej impregnacji i zdolności wiązania się z podłożem. Posiadają także podwyższoną odporność na zarysowania i ścieranie.

taras w słoneczny dzień
Deski tarasowe: olej Tikkurila Valtti Plus Wood Oil, kolor Tuohi 5062
Meble: lakierobejca Tikkurila Valtti Plus Complete, kolor Pihka 5051
Konstrukcja w ciemniejszym kolorze: lakierobejca Tikkurila Valtti Plus Complete, kolor Tatti 5071
Konstrukcja w jaśniejszym kolorze: lakierobejca Tikkurila Valtti Plus Complete, kolor Vasa 5080

Mała architektura ogrodowa - drewniane pergole, meble ogrodowe, donice

Ogród coraz częściej staje się dodatkowym pomieszczeniem życia codziennego, strefą rozrywkową i towarzyską. Aranżacja jego zakątków zaczyna przypominać pomieszczenia domowe, np. salon, jadalnię.  A  to  w  dużej  mierze  za  sprawą  drewnianych elementów,  takich jak pergole, altany, meble, donice, płotki, kładki, mostki, które zupełnie zmieniają charakter ogrodu. Dodają ciepła, a co więcej pasują zarówno do tradycyjnej, jak i nowoczesnej architektury. 

Ładnie komponują się z roślinami i nadają zielonym zakątkom przytulny charakter. Drewno jako surowiec naturalny daje nam również odczucie bliskości z naturą. Trzeba jednak pamiętać o jego skutecznym zabezpieczeniu. Impregnacja to zabieg, który jednocześnie upiększa i chroni drewno. Niezwykłe jest to, w jaki sposób impregnaty współgrają z różnymi rodzajami drewna, jak pięknie różnić się będzie ciemne i jasne drewno zabezpieczone tym samym kolorem.

Do impregnacji małej architektury ogrodowej polecamy lakierobejcę o satynowym wykończeniu Tikkurila Valtti Plus Complete, która ochroni drewno przed wilgocią, zmniejszając w ten sposób pękanie drewna. Może być stosowana do malowania gładkich i piłowanych zewnętrznych powierzchni drewnianych z twardych i miękkich gatunków drewna, drewna impregnowanego metodami przemysłowymi, Thermowood, drewna egzotycznego.

Tikkurila Valtti Plus Complete pozwoli z łatwością dobrać kolor, który wpisze się w koncepcję naszego ogrodu, ponieważ dostępna jest w 12 gotowych odcieniach oraz w ponad 40 wariantach kolorystycznych uzyskanych w systemie barwienia.

O trwałość drewnianych powierzchni nie musimy się martwić – gwarantuje to podwójny system ochrony przed promieniowaniem UV.

kobieta podlewa rośliny na pergoli
Ściana: lakierobejca Tikkurila Valtti Plus Complete, kolor Tatti 5071
Meble: lakierobejca Tikkurila Valtti Plus Complete, kolor Pihka 5051
produkty do drewna Tikkurila Valtti
Drewniane doniczki: lakierobecja Tikkurila valtti plus complete, kolor Siimes 5069
Ściana: impregnat Tikkurila Valtti Plus Color, kolor Piki 5089

Na surowe lub wcześniej olejowane powierzchnie drewniane możemy zastosować oleje, które pięknie podkreślą naturalny rysunek drewna: Tikkurila Valtti Plus Wood OilTikkurila Valtti Plus Terrace Oil. 

Produkty te pozwalają utrwalić estetykę drewnianych elementów wokół domu, utrzymując ich aksamitną, przyjemną strukturę i naturalne usłojenie, które czyni każdy drewniany przedmiot niepowtarzalnym. Dodatkowo ochronią drewno przed wilgocią i zanieczyszczeniami oraz ograniczą  pękanie powierzchni.  

Szeroka gama kolorystyczna olejów do drewna pozwala na kreatywne łączenie barw. Nie musimy się ograniczać do wykorzystania jednego koloru. Ciekawy efekt można uzyskać zestawiając np. kolor biały z szarym lub brązowy z czarnym.

Jeżeli zależy nam na bardziej zdecydowanej zmianie koloru naturalnego drewna możemy zastosować farbę kryjącą Tikkurila Valtti Opaque, która dostępna jest w bardzo bogatej kolorystyce.

pergola
Taras: Tikkurila Valtti Plus Wood Oil, kolor 5153
Ławka: Tikkurila Valtti Plus Complete, kolor 5077
Biała ażurowa konstrukcja: Tikkurila Valtti Opaque, kolor white
ciemny taras
Tarasowe deski: olej Tikkurila Valtti Plus Wood Oil, kolor 5153.
Meble: lakierobejca Tikkurila Valtti Plus Complete, kolor 5149.

Tarasy

Deski tarasowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Najlepiej zabezpieczyć je olejem do drewna. Dzięki takiemu zabiegowi uzyskają naturalny wygląd i trwałą ochronę. Pamiętajmy, że oleje mogą być stosowane tylko na powierzchnie z surowego lub wcześniej olejowanego drewna. 

Nasze oleje Tikkurila Valtti Plus Wood Oil i Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil podkreślają naturalny rysunek drewna. Chronią drewno przed wilgocią i zanieczyszczeniami oraz ograniczają pękanie powierzchni. Ponieważ są przyjazne dla zdrowia i środowiska, unikamy uciążliwego zapachu w trakcie i po malowaniu. Szybko schną, a więc skraca się również czas pracy i szybciej możemy cieszyć się z efektu finalnego.

Oleje Tikkurila Valtti mogą być stosowane do każdego rodzaju drewna, zarówno krajowego modrzewia, jak i egzotycznego Cumaru,  trzeba tylko pamiętać, że ostateczny odcień zależy właśnie od gatunku drewna. 

Oleje Tikkurila Valtti dostępne są zarówno w systemie barwienia Tikkurila, jak i w gotowych kolorach.

Elewacje, ogrodzenia i inne powierzchnie pionowe

Do ochrony i dekoracji drewnianych elewacji świetnie sprawdzi się impregnat Tikkurila Valtti Plus Color, który skutecznie przedłuża żywotność naturalnych powierzchni.

Tikkurila Valtti Plus Color głęboko wnika w drewno, dokładnie zabezpieczając je przed wilgocią i promieniami UV. Naturalny, matowy efekt i wyraźnie wyczuwalna struktura podkreślają jego piękno. Impregnat dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej w systemie barwienia Tikkurila oraz w 6 gotowych kolorach.

Część składników w recepturze Tikkurila Valtti Plus Color zostało zastąpione składnikami pochodzenia roślinnego, dzięki czemu formuła impregnatu stała jeszcze bardziej przyjazna dla zdrowia i środowiska.

Impregnat można zastosować na powierzchnie z drewna surowego lub wcześniej zaimpregnowanego.

 

 

ściany zabezpieczone impregnatem Tikkurila Valtti Plus Color
Ściany: impregnat Tikkurila Valtti Plus Color, kolor Piki 5089
Bądź na bieżąco z inspiracjami i nowościami Tikkurila!
Zapisz się do newslettera

Czy chcesz otrzymać katalog inspiracji Tikkurila na rok 2022? Wypełnij poniższy formularz, a najnowsze pomysły na aranżacje wnętrz trafią do Twojej skrzynki mailowej!

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl