nowoczesna aranżacja pokoju dziecka

Nowoczesny sposób na aranżację pokoju dla dziecka

Dinozaury, zwierzęta, postacie z bajek to niezmiennie najbardziej ulubione elementy wystroju pokoju dziecięcego. Jednak malowanie ich na ścianie może nie być najlepszym wyborem, ponieważ dzieci szybko rosną i zmieniają swoje upodobania. Pomalowanie pokoju w delikatnej kolorystyce bez dekorowania ścian np. postaciami z kreskówek, może być lepszą opcją, która nie znudzi się Twojemu dziecku zbyt szybko.
 

ściany w odważnej kolorystyce

Wybierz nastrój

Tworząc pokój dla dziecka przemyśl jego funkcjonalność oraz estetykę. Nie musisz zapominać o wszystkich szalonych wzorach, można ich użyć subtelnie w drobnych elementach. Warto określić, jaki nastrój ma panować w pokoju, ponieważ odpowiednia atmosfera wnętrza może pobudzać wyobraźnię dziecka oraz jego kreatywność. Ruchome dekoracje łatwiej jest zmienić na nowe, bez potrzeby malowania ścian czy wymiany mebli.

Postacie z bajek mogą być pierwszym wyborem dziecka, ale warto przekonać je, żeby zamiast tego zastosować oryginalne dekoracje, które pozostawią więcej pola dla wyobraźni. Mogą to być na przykład stworzone na ścianie i przyciągające wzrok górskie krajobrazy lub kształty geometryczne.  W nowoczesnym pokoju dziecka może znaleźć się tapeta z różnymi motywami, ale pamiętaj, że wybranie subtelnego wzoru będzie służyło na dłużej.
 

pokój dla dziecka w delikatnym różowym kolorze

Wybierz kolor podstawowy

Kolory to nieodzowny element pokoju dziecka, jednak w obliczu często zmieniających się upodobań naszych pociech wyzwaniem może być urządzenie wnętrza, tak by służyło na dłużej. W jednym momencie maluch może uwielbiać na przykład neonowe pomarańczowe lub zielone odcienie, ale za kilka miesięcy mogą je zastąpić zupełne inne kolory. Z pomocą dorosłego dziecko może nauczyć się myśleć w sposób bardziej zrównoważony przy tworzeniu swojego wnętrza.

Prostym rozwiązaniem jest wybranie jednego podstawowego koloru, wokół którego zbudowany zostanie nastrój całego wnętrza. Do podstawowego koloru można dodać jasne odcienie, które stworzą kojącą atmosferę.

Planując aranżację pokoju dziecięcego wystarczy skupić się na jednym lub dwóch obszarach do malowania, które stworzą całą atmosferę pomieszczenia. Można też spróbować połączyć ze sobą kilka kolorów lub wyeksponować meble na tle ściany w jednym odcieniu, na przykład H417 Mezeron. Jeśli chcesz użyć intensywnego koloru, nie musisz malować nim całej ściany.

Oprócz ścian, kolory do wnętrza można wprowadzić odpowiednio dobranymi dodatkami, np. tekstyliami, takimi jak zasłony, dekoracyjne poduszki czy też narzuty na łóżko. Dodatkowy element dekoracji stanowić będą wzory i tekstury dekoracji.

nowoczesne wnętrze pokoju dla dziecka

Podziel pokój na strefy

Często pokój dla dziecka jest pełen kolorów bez intensywnych odcieni na ścianach. Wielobarwne zabawki potrafią bowiem wprowadzić do wnętrza feerię barw. Aby nieco uporządkować ten kolorystyczny nieład dobrym pomysłem będzie wytyczenie stref pokoju przy użyciu kolorów na ścianach.

Możesz na przykład wyznaczyć kolorami strefę zabawy i część sypialnianą, które będą sprawiały wrażenie różnych przestrzeni. Zestawiaj ze sobą kontrastujące kolory, takie jak subtelna zieleń MM449 Grotto z jasnoczerwonym J407 Siesta.

Oprócz stosowania kolorów, możesz aranżować wnętrze za pomocą mebli, takich jak np. łóżko na antresoli, które pozwala na stworzenie dodatkowej przestrzeni użytkowej w pokoju, tworząc przytulny kącik z poduszkami na podłodze.Często pokój dla dziecka jest już kolorowy bez intensywnych odcieni na ścianach. Już same wielokolorowe zabawki wprowadzają kolor do dziecięcego pokoju.

 

nowoczesny pokój dla dziecka w kolorze zielonym

Zaufaj naturze

Dzieci są w swoim żywiole na łonie natury, więc dlaczego nie pozwolić przyrodzie zagościć w ich pokoju? Natura to idealny trend aranżacyjny w pokoju dziecka, ponieważ może połączyć w sobie wypełnioną przygodami eksplorację tropikalnej dżungli pełnej dzikich zwierząt i kwitnących kwiatów. Klimat dżungli pozwoli poczuć zielona i brązowa paleta kolorów nawiązująca do natury. Połącz na przykład zieleń S451 Arbour K396 Safari i stwórz wnętrze sprzyjające przeżywaniu niezapomnianych przygód przez jego małego mieszkańca.

Tworzenie nowoczesnej przestrzeni dla dziecka może być przygodą samą w sobie. Kiedy pozwolisz dziecku puścić wodze wyobraźni, możecie wspólnie stworzyć pokój, który będzie odpowiadać jego gustom, będzie pasować do wystroju reszty domu i będzie służyć w niezmienionej formie na długie lata.

Odkryj więcej pomysłów na pokój dziecięcy!
ZAINSPIRUJ SIĘ
dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl