paleta kolorów do pokoju dziecięcego

Idealna paleta kolorów do pokoju dziecięcego

Szukasz najlepszego zestawu kolorów do pokoju dziecięcego? Dostępna gama barw może utrudniać wybór, dlatego stworzyliśmy dedykowaną kolekcję, w której znajdziesz odcienie nowoczesne, eleganckie i jednocześnie radosne.

Aby zapewnić równowagę między kolorami, w kolekcji znajdziesz m.in. energetyczny, słoneczny żółty S302 Grapefruit, spokojny błękit nieba H353 Forget Me Not, blady róż H417 Mezeron oraz neutralną szarość F428 Necklace. Ta paleta jest inspirowana słonecznym dniem na plaży i pozwoli wnieść do pokoju dziecka pozytywny nastrój.

Atmosfera panująca w pokoju dziecka jest bardzo ważna dla jego samopoczucia. By dziecko czuło się w niej dobrze, przestrzeń powinna zapewniać wygodę, a stonowane i pastelowe kolory z naszej palety pozwolą stworzyć przytulny klimat.
 

paleta kolorów do pokoju dziecięcego

Kolor z optymizmem

Kolor odgrywa istotną rolę w tworzeniu nastroju, a żółty odcień wnosi do wnętrza słoneczne ciepło i radość. Jest to idealny kolor podstawowy do pokoju dziecięcego, ponieważ jest delikatny, a przy tym żywy i wesoły. Pomaluj stolik w pokoju dziecięcym farbą w odcieniu S302 Grapefruit i zobacz, jak ten kolor będzie wywoływał uśmiech na twarzy.

Żywy żółty doskonale sprawdza się w różnych rozwiązaniach dekoratorskich. Możesz pomalować nim całą ścianę lub połączyć z innymi odcieniami. Na przykład możesz namalować różne elementy geometryczne, które w nietypowy sposób ozdobią ścianę. Użyj taśmy maskującej, aby kształty były równe.

Ten wesoły odcień zachęca dzieci do zabawy i jest przy tym na tyle subtelny, że można bez obawy używać na większych powierzchniach.

paleta kolorów do pokoju dziecięcego

Kolory ziemi

Zastosuj kilka odcieni, aby stworzyć dynamiczne zestawienia kolorów. Stworzysz w ten sposób zachwycające kolorowe wnętrze, w którym dziecko będzie mogło puścić wodze fantazji. Jeśli nasycony żółty jest kolorem dominującym, to dobrze jest go skontrastować ze spokojniejszymi odcieniami. Kolor H353 Forget Me Not lub inny odcień przywodzący na myśl kolor nieba w słoneczny dzień będzie ożywczo wpływał na atmosferę we wnętrzu, a jednocześnie działał kojąco. Możesz użyć go na ścianie z boazerią angielską, malując nim dolną część pokrytą drewnem, a górę pozostawiając w kolorze neutralnym.
 

paleta kolorów do pokoju dziecięcego

Niech zakwitną róże

Wprowadź do pokoju odrobinę delikatnego różu, który jednocześnie ożywi wnętrze. Trzeci odcień będzie kolorem akcentującym, który zbalansuje panujący w pokoju nastrój.

Uzyskasz piękny efekt malując część narożną pokoju na kolor H417 Mezeron. Możesz także zastosować tę opcję jako główny kolor ścian, a inne odcienie jako barwy akcentujące.

Jeśli nie chcesz przesadzać z różem, pomaluj na ten kolor jeden lub dwa meble.

paleta kolorów do pokoju dziecięcego

Harmonia w odcieniu delikatnej szarości

Nie każdy kolor w pokoju musi być „kolorowy”. Szary idealnie pasuje do innych barw. Delikatne szare akcenty zamiast bieli dodadzą wnętrzu intymności.

Kolor szary, jak F428 Necklace wspaniale pozwala połączyć ze sobą słoneczny żółcień, błękit nieba i delikatny róż. Podkreśla te barwy i pozwala im zaistnieć w pomieszczeniu. Możesz go zestawić na przykład z kolorem H353 Forget Me Not na ścianach. Neutralne odcienie pozwolą uzyskać atmosferę spokoju w pokoju dziecka, tak aby po całym dniu zabawy mogło w nim odpocząć.  

Odkryj więcej pomysłów na pokój dziecięcy!
ZAINSPIRUJ SIĘ

Ekologiczna farba do pokoju dziecięcego

Wybierając farbę do pokoju dziecięcego, zwróć szczególną uwagę na jakość i bezpieczeństwo produktu. Linia Tikkurila Optiva to ekologiczne farby do ścian i sufitów z rekomendacją Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, więc są doskonałym wyborem do pokoju dziecięcego. Rekomendujemy także specjalistyczną farbę oczyszczająca powietrze w pomieszczeniu Tikkurila Optiva Clean Air. Meble można pomalować bezpieczną dla zdrowia i środowiska emalią z linii Tikkurila Everal Aqua.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl