trendy aranżacyjne pokoi dla dzieci

Trendy w aranżacji pokojów dla dzieci

Pokój dla dziecka to miejsce, w którym wyobraźnia łączy się z funkcjonalnością. Aranżacja tego pomieszczenia powinna przede wszystkim odpowiadać na potrzeby dziecka i wspierać jego osobowość. Oczywiście projektując jego wystrój należy pamiętać, że wnętrze musi być dostosowane do małych domowników oraz wziąć pod uwagę wymiary pomieszczenia, aby dziecko miało swobodny dostęp do wszystkiego, czego potrzebuje.
 

Projektowanie i wybór materiałów to także świetna zabawa z dzieckiem. Połącz swój zmysł praktyczny i dziecięcą wyobraźnię, a stworzysz wspaniałą przestrzeń do marzeń, zabawy i snu.
 

W kwestii kolorystyki, obecnie modne są bardziej żywe i radosne odcienie. Mamy do dyspozycji cale spektrum pomysłów kolorystycznych - od tych wesołych z szalonymi i geometrycznymi elementami po ziemistą paletę kolorów z dodatkiem wyrazistego akcentu. Dzieci świetnie radzą sobie z doborem kolorów i już od dłuższego czasu odchodzi się od kategoryzacji palety kolorów według płci. Bądź więc otwarty na zabawę i razem ze swoją pociechą obejrzyj naszą kolekcję kolorów Tikkurila Feel the Colour..
 

trendy aranżacyjne pokoi dla dzieci
wnętrze pokoju dla dziecka w kolorze zielonym

1. Spacer pośród dzikiej przyrody

Inspiracje do pokoju dziecka można łatwo znaleźć w dzikiej naturze. Dzieci uwielbiają zwierzęta i dżunglę, dlaczego więc nie wprowadzić do ich przestrzeni tego pobudzającego wyobraźnię klimatu? Odpowiednią bazę kolorystyczną zapewni nasycona, ziemista zieleń S451 Arbour.  

Zastosowanie naturalnych kolorów pomoże wykreować w pomieszczeniu klimat sprzyjający zarówno zabawie jak i odpoczynkowi. Zastosuj motyw miękkich zielonych liści, aby podkreślić subtelność natury.

Motywy zwierzęce na ścianie, zabawki i wystrój inspirowany zwierzętami pobudzą wyobraźnię i spowodują, że dziecko będzie uwielbiało czas spędzany w swoim pokoju.
 

pokój dla dzieci

2. Kreatywność oznacza zabawę i naukę w jednym

Pokój dziecka to nie tylko miejsce wypoczynku, ale także zabawy, która rozwija wyobraźnię. Tegoroczne trendy w wystroju pokojów dzieci oferują więcej pomysłów na stworzenie przestrzeni pobudzającej zmysły małych domowników. Funkcjonalne elementy, takie jak huśtawki i ścianki wspinaczkowe, stanowią zabawny detal we wnętrzu i zachęcają dzieci do ruchu.

Dobrze, aby we własnym pokoju dziecko miało swobodę spełniania swoich potrzeb. Uczyń naukę zabawą i spraw, by była częścią wystroju wnętrza. Taką rolę mogą pełnić na przykład dekoracje w geometrycznych kształtach lub drewniane litery składające się na imię dziecka.

wystrój pokoju dziecięcego

3. Geometryczne linie i wzory

Linie, koła, trójkąty, kwadraty i wiele innych kształtów. Geometria jest teraz modna i pasuje do wielu rozwiązań aranżacyjnych. Znajdźcie ulubiony kolor Twojego dziecka w kolekcji kolorów Tikkurila Feel the Color i udekorujcie ściany pokoju dziecięcego dużymi geometrycznymi wzorami. Taki mural będzie ciekawym wizualnie elementem i urozmaici wystrój. Geometria fascynuje i wnosi do pomieszczenia więcej perspektywy i kształtu. Trójwymiar do wnętrz wprowadzi zastosowanie jako dekoracji drewnianych paneli ściennych.

Pamiętaj, że dzieci spędzają dużo czasu bawiąc się na podłodze. Miękki, dobrej jakości dywan swoją teksturą doda pomieszczeniu przytulności.
 

pokój dla dzieci

4. Przechowalnia dla zabawek

Pokoje dla dzieci są miejscem przechowywania mnóstwa zabawek, warto więc sięgnąć po rozwiązania, które pomogą maksymalnie wykorzystać przestrzeń w pomieszczeniu i wybrać, co chcesz pokazać, a co ukryć. Ławy z szufladami, dekoracyjne pudełka i pojemniki znacznie ułatwiają uporządkowanie wszystkich przedmiotów.

Innym dobrym sposobem na stworzenie większej przestrzeni w pokoju jest wykorzystanie antresoli i łóżek piętrowych. Możesz również wygospodarować dodatkową przestrzeń pod antresolą.
 

 

trendy aranżacyjne pokoi dla dzieci

5. Neutralne odcienie z jasnym akcentem

W tym roku na ścianach popularne są nieoczywiste i ziemiste kolory, ale często łączy się je z detalami w różnych kolorach. Duża, pomalowana na jeden odcień ściana da przestrzeń na zastosowanie bardziej odważnych akcentów np. w formie dywanu czy oświetlenia.

Kontrast wprowadza do pokoju nieco szaleństwa. Neutralne kolory przyniosą ukojenie, a odważny kolor stworzy niepowtarzalny akcent. Sięgnij po neutralne kolory, takie jak X420 Maiden lub H462 Weekend i połącz je z intensywnymi odcieniami, S302 Grapefruit lub J367 Mosaic. Lekkie, inspirowane stylem scandi drewniane meble świetnie komponują się z kolorami oraz wesołą, wielobarwną narzutą na łóżko lub zasłonami.

6. Ekologiczne

Ekologiczne myślenie zaczyna się w domu. Korzystanie z mebli z drugiej ręki uczy dzieci żyć w zrównoważonym stylu. Obecnie istnieje wiele alternatyw umożliwiających pozyskanie mebli z drugiej ręki - od sklepów z używanymi produktami po pchle targi internetowe. Możesz również wymieniać się meblami i zabawkami w swoim kręgu znajomych. Zawsze istnieje możliwość ich pomalowania i udekorowania, aby pasowały do wystroju pokoju Twojego dziecka. W tym przypadku świetnie sprawdzą się emalie do malowania drewna i metalu z linii Tikkurila Everal Aqua.

Dobrym wyborem do malowania ścian w pokojach dziecięcych jest np. ekologiczna farba matowa z linii Tikkurila Optiva, która posiada certyfikat EU Ecolabel oraz rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. 

trendy aranżacyjne pokojów dla dzieci
Odkryj więcej pomysłów na pokój dziecięcy!
ZAINSPIRUJ SIĘ
dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl