Salon w kolorach brązu Tikkurila

Kompozycja z barwami ziemi

Dbałość o detale i konsekwencja w wyborze kolorów to klucz do wnętrza, w którym panuje porządek i jednorodny styl. Barwy ziemi, które są częścią naszego otoczenia, doskonale łączą się ze sobą, tworząc spójną całość.

Kolory zakorzenione w naturze to kojące, stonowane odcienie wywołujące poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Ciemne tonacje ziemi i delikatna barwa piasku mogą w kontraście lub spójnej kompozycji sprawić, że każde wnętrze będzie o wiele bardziej przytulne. Doskonale wyglądają w salonie, wizualnie go ocieplając oraz czyniąc wyjątkowo eleganckim. 

Kolory do salonu Tikkurila
Ściana - faktura cegły: Tikkurila Optiva Semi Matt 20, kolor X501 Aubergine.
Ściana gładka: Tikkurila Optiva Matt 5, kolor G467 Champignon.

Ponadczasowe barwy ziemi ozdobą domu

Paleta barw inspirowana naturą naśladuje schemat kolorów często spotykany w krajobrazie. Projekty w kolorach ziemi wywołują poczucie niezrównanego komfortu. Niezależnie od tego, czy chcesz urządzić nowoczesne, czy klasyczne wnętrza, barwy te spełnią wszystkie Twoje wymagania. Pokoje mogą być w całości wykończone w uzupełniających się kolorach ziemi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by podkreślać za pomocą tych wyjątkowych odcieni jedynie wybrane fragmenty pomieszczeń. Barwy te są popularne od dziesięcioleci m.in. ze względu na ich wszechstronność i piękno.

Naturalna paleta kolorów we wnętrzach jest bezpiecznym wyborem dla osób poszukujących luksusowej oraz relaksującej atmosfery. Gwarantuje wyjątkowy klimat oraz niezwykłą estetykę pomieszczeń. Barwy ziemi pasują także do oryginalnych powierzchni. Można wykorzystać je zarówno w przypadku gładkich ścian, jak i nieregularnych faktur.

Najlepsze tło dla wyposażenia oraz dodatków

Barwy ziemi będą pasować do wielu elementów wystroju salonu. Znakomicie komponują się z naturalnymi materiałami. Drewniany stolik kawowy czy klasyczne krzesła to w takim przypadku idealny wybór. Kolory te warto uzupełniać miękkim blaskiem lamp. Znakomicie otoczą również kominek, którego roztańczone płomienie ożywią wnętrze poprzez rzucane na ściany cienie. W pomieszczeniach pomalowanych barwami ziemi świetnie będzie się prezentować wyposażenie w odcieniach, które korespondują z ciepłym beżem lub głęboką, matową czernią. Tę wyjątkową paletę kolorów możesz także wykorzystać w łazience, gabinecie i sypialni.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl