Kolory farb do kuchni w nowoczesnym stylu

Kompromis nie istnieje

Czasem chcemy połączyć wodę z ogniem, ziemię z powietrzem, naturę z dziełem człowieka. I bardzo dobrze. Nie bójmy się tego, łączmy zielenie z pomarańczami, przełamujmy to szarościami i czujmy się jak u siebie w domu.

Odważne połączenie kolorów farb do kuchni
Ściany: farba do ścian i sufitów Tikkurila Optiva Semi Matt 20, kolor Y487 Piazza.
Półki i szafki: emalia do drewna i metalu Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40, kolory M384 Basilica, M316 Tomato.
Podłoga: farba do podłóg Tikkurila Betolux Akva, kolor S488.

Kuchnia to pomieszczenie, które często jest sercem całego domu, miejscem, w którym rodzina spotyka się przynajmniej raz dziennie, zasiada do wspólnych posiłków i dzieli się wiadomościami. Warto więc szczególnie zadbać o jej aranżację tak, aby oprócz swoich walorów funkcjonalnych była również przestrzenią, która inspiruje i wprawia w dobry nastrój.

Pomidory i bazylia

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz kuchni to żywe odcienie i wyróżniające się dodatki – przyciągające wzrok kombinacje barw oraz dobre detale, które stanowią dyskretne ozdobniki ulubionego miejsca spotkań zarówno domowników, jak i gości.

Wybierając kolory farb do kuchni, inspiracje warto czerpać  z natury. Na przykład doskonale sprawdzi się soczysta czerwień pomidorów czy uspokajająca zieleń bazylii – w duecie te tonacje robią piorunujące wrażenie. Znakomicie się uzupełniają, ożywiają aranżację, wzmagają apetyt oraz pobudzają kulinarną kreatywność.
 

Kuchnia w kolorach zieleni, pomarańczu i bieli
Odważne zestawienia kolorów farb

Spokojne akcenty w aranżacji pełnej koloru

Dynamiczną parę kolorów warto przełamać nieco bardziej stonowanym odcieniem. Świetnym wyborem będzie delikatna szarość, która mocno podkreśli wyjątkowy kolorystyczny duet. Szarym warto pomalować kuchenną ścianę, natomiast czerwienią i zielenią pokryć pozostałe elementy, takie jak półki czy szafki.

To jednak nie koniec aranżowania kuchni poprzez zabawę barwami. Wbrew pozorom, w tego typu wystroju jest jeszcze miejsce na naturalny kolor drewna! Wnosi on do kompozycji ciepło, miękkość i spokój. Może w sprytny sposób oddzielać część, w której przygotowuje się posiłki od np. części jadalnej. Nie bój się nieszablonowych połączeń kolorów farb w kuchni – wypróbuj rozwiązania, które podpowiada Ci intuicja.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl