Popularny kolor na drewniane elewacje – brąz Tikkurila Q707 Peikko

Popularny kolor na drewniane elewacje – brąz Q707 Peikko

Elewacja z ciemnym brązie emanuje dyskretną elegancją. Dla osób ceniących tradycyjne rozwiązania, ten kolor będzie z pewnością jednym z pierwszych wyborów na fasadę domu z drewna.

W ciągu roku w krajobrazie dalekiej Północy możemy podziwiać brąz w różnych odsłonach. Nie jest więc zaskoczeniem, że w tych rejonach odcienie z palety brązów są od wielu lat w grupie najchętniej wybieranych kolorów na elewacje domów z drewna. 
Szczególnie ciemny wariant brązu cieszy się ogromną popularnością. Q7070 Peikko z karty kolorów Tikkurila Facade 760 to wszechstronny odcień, który będzie pasował do zabudowań zarówno w stylu miejskim jak i rustykalnym.

Wyznawcy nowoczesnego stylu zamiast czarnej fasady mogą zdecydować się na brązową tonację, która pozwoli na stworzenie bardziej subtelnej symbiozy pomiędzy domem a otaczającą go naturą. 
 

kompozycja kolorów na elewacje z drewna

Jak łączyć kolory z brązem Q707 Peikko

Ciemny brąz Q707 Peikko to klasyczny kolor, który zwykle się sprawdzi w każdej aranżacji.

Brązowa elewacja może wpisywać się w nowoczesny styl, równie dobrze jak fasada w zimnych barwach.

Wybierając na cały dom - od dachu po podmurówkę - jedynie tonacje z palety brązów, uzyskamy efekt nowoczesnej, spójnej kompozycji. Drobne elementy fasady możemy podkreślić np. jaśniejszym wariantem brązu D111 Kajakki. Możemy również w tym samym kolorze pomalować ramy okienne lub drzwi. Nawiązująca do betonowej powierzchni zgaszona szarość Q710 Aapa będzie się ładnie prezentować na podmurówce.

Absolutnie klasyczną aranżację reprezentuje brązowa elewacja z białym akcentami. Takie połączenie barw to najbardziej tradycyjne i harmonijne zestawienie kolorystyczne dla domów wznoszących się w otoczeniu lasów dalekiej Północy. Okap lub inne elementy elewacji mogą być pomalowane np. w odcieniu Q800 Pöllö

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl