popularny kolor na drewniane elewacje – szarość Tikkurila Q803 Hiiri

Popularny kolor na drewniane elewacje – szarość Q803 Hiiri

Poszukujesz idealnej, neutralnej szarości na elewację domu z drewna? Znalezienie takiego odcienia może być niełatwym zadaniem, ale z pomocą przychodzi nasz ekspert.

Urok i magia szarości polega na tym, że może zaskakiwać wieloma odsłonami o różnej porze dnia czy roku. Dom pomalowany na szaro wygląda codziennie inaczej. W ten sposób, wybierając na elewację jeden z kolorów z palety szarości, mamy wrażenie, że w różne dni fasadę zdobi inny odcień.

Piękna szarość Q803 Hiiri ze wzornika Tikkurila Facade 760 to ciepły, delikatny odcień.

Ten spokojny kolor dobrze wpisuje się w różne style. Miłośnicy nowoczesnych aranżacji zastosują tylko jeden odcień szarości na całą powierzchnię domu. Dla wyznawców klasycznych rozwiązań idealne będzie połączenie szarego z czystą bielą i kontrastującą nutą czerwieni. 
 

kompozycja kolorów na elewacje z drewna

Jak łączyć kolory z szarością Q803 Hiiri

Szary to popularny kolor na drewniane elewacje.

Kolor elewacji Q803 Hiiri w połączeniu z ciemnym niebieskoszarym odcieniem Q859 Myrskylintu stworzy przejrzystą i elegancką kompozycję kolorystyczną. Ciemna tonacja szarości pięknie wygląda w zestawieniu z jej jaśniejszym wariantem, ale jeżeli zależy nam na nieco większym kontraście, warto na np. ramy okienne zastosować biel Q818 Tiira.

Jeżeli chcemy osiągnąć bardziej zdecydowany efekt kontrastu, wówczas warto na drobne elementy elewacji zastosować czerwień  Q353 Majatalo.  Ten kolor sprawdzi się również na drzwiach zewnętrznych lub innych detalach fasady.
 

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl