popularny kolor na drewniane elewacje – musztardowy odcień Tikkurila D105 Sinappi

Popularny kolor na drewniane elewacje – musztardowy D105 Sinappi

Żółte, drewniane fasady kojarzone są w krajach skandynawskich z dworkami w otoczeniu pięknej przyrody. Ten kolor od dziesięcioleci cieszy się ogromną popularnością.

Jednym z chętniej wybieranym odcieni na fasady jest intensywny wariant barwy żółtej, który pięknie współgra z nowoczesną architekturą drewnianych domów w tradycyjnej szacie kolorystycznej.

D105 Sinappi z palety Tikkurila Facade 760 to musztardowa tonacja z palety żółcieni. Kolor pięknie prezentuje się w otoczeniu zieleni i doskonale komponuje się z innymi, równie intensywnymi kolorami elewacji. Nowoczesny styl osiągniemy łącząc ten odcień z ciemnymi tonacjami szarości. Natomiast dla miłośników bardziej tradycyjnego stylu proponujemy do żółtej fasady dopasować architektoniczne detale w klasycznej bieli.

 

kompozycja kolorów na elewacje z drewna

Jak łączyć kolory z żółtym odcieniem D105 Sinappi

Musztardowy odcień D109 Sinappi to wszechstronny kolor.

Jeżeli poszukujemy pomysłu na nowoczesną aranżację kolorystyczną budynku, proponujemy żółtą elewację przełamać odcieniami D109 Torppa oraz Q805 Liuske. Czerwony dach i szare detale stworzą kolorową, ale jednocześnie świetnie komponującą się całość.

Z żółtą fasadą dobrze będą komponowały się białe ramy okienne oraz okapy w kolorze Q819 Kide. Całość może wieńczyć czerwony dach. Jeżeli wielkość budynku pozwala na dodanie do kompozycji kolorystyczne jeszcze jednego odcienia, na podmurówce można zastosować wariant szarości.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl