Popularny kolor na drewniane elewacje – czerwień Tikkurila D110 Menninkäinen

Popularny kolor na drewniane elewacje – czerwień D110 Menninkäinen

W krajach skandynawskich wybór czerwonego odcienia na drewnianą elewację to długoletnia tradycja, która jest nadal bardzo żywa. To najbardziej typowy kolor zabudowań w krajobrazie dalekiej Północy.

Czerwony kolor fasady to stuprocentowy wybór osób przywiązanych do tradycyjnego stylu. Jednak już jego ciemniejszy odcień doskonale będzie pasować do nowoczesnej drewnianej architektury.  

D110 Menninkäinen z karty Tikkurila Facade 760 to przełamana, nieco chłodna czerwień, która będzie dobrze komponować się zarówno z otaczającą przyrodą jak i nowoczesnymi zabudowaniami. Ciemniejsza tonacja czerwieni pięknie i ponadczasowo współgra z kolorami natury, które zmieniają się w zależności od pory roku.

Czerwona elewacja może być uzupełniona o wiele różnych akcentów kolorystycznych – wszystko zależy od tego, na jaki styl się zdecydujemy.  

kompozycja kolorów na elewacje z drewna

Jak łączyć kolory z czerwienią D110 Menninkäinen

Czerwień D110 Menninkäinen to w krajach skandynawskich typowy kolor drewnianych zabudowań. 

Podążający za trendami fani nowoczesnego stylu wystarczy, że połączą czerwień elewacji z niebieskoszarym odcieniem Q859 Myrskylintu, aby osiągnąć wpisującą się w trendy kompozycję. Szare elementy, takie jak dach, drzwi, okna, podmurówka dodadzą aranżacji prostoty i jednocześnie elegancji, a cała bryła budynku będzie ładnie wyodrębniać się na tle otaczającej przestrzeni.    

Miłośnicy tradycji wybiorą raczej biel Q818 Tiira lub jasną tonację szarości Q698 Tilhi, które mogą ozdobić ramy okienne, okap lub inne drobne elementy architektoniczne. W takiej kompozycji kolorystycznej również dobrze się sprawdzi się na dachu niebieskoszary kolor Q859 Myrskylintu. W zależności od preferowanego stylu oraz rozmiarów budynku, można również rozważyć zastosowanie kolorów Q698 Tilhi i Q859 Myrskylintu na podmurówce. 
 

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl