Decydując się na białą fasadę, warto pamiętać, że w naturze, z wyjątkiem śniegu, nie znajdziemy czystej, idealnej bieli. Dlatego proponujemy sięgnąć po złamany odcień off-white Q854 Pyry.
Wybierając ten lekko przygaszony kolor nie tylko będzie nam łatwiej utrzymać elewację w czystości, ale również uda nam się zbudować bardziej delikatny kontrast pomiędzy budynkiem a otaczającą go przyrodą.
Biel pasuje do każdego stylu architektonicznego. Sprawdzi się na fasadach minimalistycznych domów, jak i na udekorowanych ornamentami willach.
Jak łączyć kolory z bielą Q854 Pyry
Biały budynek wyróżnia się w krajobrazowej przestrzeni.
Biel to jeden z najczęściej stosowanych kolorów na elewacjach. Pasuje do wielu stylów architektonicznych. Może być przewodnim kolorem na powierzchni fasadowej, albo można wyeksponować go na detalach. Jeżeli odgrywa główną rolę na elewacji, wówczas prawie każdy odcień będzie się z nim dobrze komponował. My proponujemy połączyć go z ikoniczną barwą nowoczesnego stylu, czyli czernią D129 Korppi, która w wersji minimalistycznej może zostać użyta na dachu lub np. na ramach okiennych.
Jeżeli jednak poszukujesz mniej kontrastowych rozwiązań, połącz biel z ciemnym niebieskoszarym odcieniem Q859 Myrskylintu. Jasna szarość Q802 Haikara pasuje do podmurówki, która przybierze tonację nieco ciemniejszą niż ściana elewacji tworząc w ten sposób zrównoważoną kompozycję kolorystyczną całego budynku.