Aranżacja kuchni w optymistycznych barwach

Radość i pozytywna energia

Świeże, bardzo energetyczne akcenty inspirowane naturą mogą doskonale sprawdzić się w przestrzeni kuchennej. Malowanie ścian w radosnych tonacjach z wykorzystaniem funkcjonalnych rozwiązań, takich jak farba tablicowa, to świetny pomysł na nowoczesną, ale jednocześnie bardzo przytulną aranżację wnętrza.

Aranżacja kuchni w optymistycznych barwach
Ściany: Tikkurila Optiva Matt 5, kolor F302 Parmesan oraz kolor J392 Wax
Pas na ścianie zapisany kredą: Tikkurila Liitu - farba tablicowa, kolor S302 Grapefruit

Naturalne kolory i praktyczne akcenty

Klasykę aranżacji inspirowanych naturą stanowią zielone dodatki. Różnego rodzaju rośliny odświeżą kuchnię i wprowadzą do niej zdrowy klimat. Dobrze łączyć je z piękną drewnianą podłogą, która podkreśli głębię koloru wszystkich elementów wyposażenia. Warto wprowadzić do wnętrza również praktyczne rozwiązanie, jakim jest fragment ściany pomalowany farbą tablicową. Współcześnie te produkty mają bardzo bogatą paletę kolorów – bez trudu znajdziemy naturalną tonację, świetnie współgrającą z bielą.

Odcienie pełne dobrego nastroju

Aranżacje kuchni, których wnętrze jest pełne jasnych odcieni, cieszą się dużą popularnością. Barwa żółta ożywia przestrzeń, przepełniając ją energią. Jasne odcienie oddziałują kojąco na wszystkich domowników.

W aranżacji kuchni warto wykorzystać kolorystyczne mariaże. Jasna żółć przełamana bielą wygląda bowiem niezwykle efektownie. Stanowi ona doskonałe tło dla dekoracyjnych elementów. Mogą to być charakterystyczne słoje, postarzane misy czy nieszablonowe lampy. Barwa biała w zestawieniu z jasnymi odcieniami optycznie również powiększa pomieszczenie. Doskonale sprawdzi się więc w przypadku kuchni o ograniczonej powierzchni.

 Przestrzeń przepełniona odcieniami żółtego oraz klasyczną bielą jest ładna i funkcjonalna. Wybranego motywu nie należy jednak ograniczać do koloru ścian oraz dodatków. W aranżacji kuchni warto również wykorzystać meble i podłogi wykonane z naturalnych materiałów. Wtedy we wnętrzu zagości ciepły, bardzo optymistyczny nastrój.
 

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl