Inspirujące miejsce do pracy w zieleniach

Relaks i tajemnica

Kolor zielony wprowadza równowagę i harmonię do otoczenia, więc nic dziwnego, że podczas projektowania wnętrz jest to ulubiony wybór wielu osób. Zielenie, doskonale łączą się z innymi odcieniami. Oznacza to, że nawet inspiracje wnętrz w monochromatycznej zieleni będzie można łatwo urozmaicić.

Relaks na pierwszym planie

Zieleń to barwa, której wszystkie sekrety ukryte są w naturze. Powolne odkrywanie ich wiąże się z chwilami pełnymi odprężenia i relaksu. Kolory lasu niosą ze sobą obietnicę fascynującego klimatu z nutą tajemniczych doznań. 

Doskonałym zabiegiem będzie pokrycie jednej ściany niezwykle intensywną, głęboką i ciemną zielenią, a następnie otoczenie jej jaśniejszymi odcieniami. W ten sposób podkreślisz daną strefę w pomieszczeniu, która ma służyć np. nauce czy pracy. Zabieg ten znakomicie sprawdza się w pokojach, w których układ ścian obejmuje różnego rodzaju wnęki i zagłębienia.

Każdy jaśniejszy element wyposażenia, taki jak klosz lampy, obraz czy pudełko na drobiazgi, znajdujący się na tle ciemnozielonej ściany, będzie ciekawie wyróżniony. Pozwoli także w prosty sposób optycznie powiększyć przestrzeń – jaśniejsze kolory lepiej odbijają światło, równoważąc ciemną barwę.
 

Inspiracje wnętrz dla miejsca do pracy

Tajemnica w tle

Ciemniejsza tonacja zieleni jest niezwykle elegancka. Będzie znakomitym wyborem dla osób, które cenią sobie oryginalne dekoracje – na jej tle można bez przeszkód mieszać style i eksperymentować z wszelkimi akcesoriami. Inspiracje wnętrz z tym odcieniem obejmują zarówno nowoczesne wyposażenie, jak i elementy stylu retro. Trudno odgadnąć, dlaczego ciemna zieleń stanowi tak doskonałe tło dla różnych kolorów, kształtów czy materiałów. To tajemnica, którą rozwikłasz dopiero po ostatnim pociągnięciu pędzla.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl