Inspiracja pokoju dla dziecka

Wesoła farma

Wesoła farma pobudza wyobraźnię

Aranżację dziecięcej przestrzeni warto zacząć od wyboru odpowiedniej kolorystyki ścian. Uniwersalne barwy do pokoju dziecka to jasne odcienie zieleni, żółtego czy niebieskiego. Można próbować łączyć te kolory nawet w obrębie jednej ściany. Dynamizuje to aranżację i wygania z wnętrza nudę. Delikatne barwy ścian mogą okazać się idealnym rozwiązaniem zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki. Najważniejsze jest zaprojektowanie przestrzeni, w której dziecko będzie czuć się maksymalnie komfortowo.

Wystrój urozmaicą wzory wykonane samodzielnie lub przy pomocy szablonów malarskich. Na tej aranżacji czyste i świeże wzory otaczają małych farmerów elementami, które pobudzają ich wyobraźnię. Na tej wesołej farmie dzieci bawią się bezpiecznie. Wśród zieleni mogą dbać o swoich zwierzęcych przyjaciół i czerpać radość z zabawy.

Górna część ściany została pomalowana farbą do wnętrz Tikkurila Optiva Satin Matt 7 w kolorze Capri Y370, a dolna w kolorze V389 Yellow transparent. Farby z linii Tikkurila Optiva są bezpieczne i bezzapachowe, dlatego idealnie nadają się do malowania pokoi dziecięcych.

Rysowanie na ścianach jest w pełni dozwolone, ponieważ wzór na ścianie został stworzony przy użyciu farby tablicowej Tikkurila Liitu w odcieniu J383 Tinkerbell.  Farba tablicowa może być zabarwiona na tysiące kolorów. Oferuje doskonałe rozwiązanie funkcjonalne i estetyczne, sprawdzi się nie tylko w dziecięcych pokojach, ale także w kuchniach lub przy pracach handmade.

Nogi taboretu zostały pomalowane emalią Tikkurila Everal Aqua Gloss 80 w odświeżającym odcieniu Basilica M384. Tikkurila Everal Aqua to linia emalii wodorozcieńczalnych do dekoracji elementów drewnianych oraz metalowych. Rekomendowana jest przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne.

Inspiracja pokoju dla dziecka

Funkcjonalność w dobrym stylu

Jasne ściany to idealne tło dla białych mebli i innych elementów wyposażenia. W pokoju można wykorzystać dekoracje, które łączą estetykę z funkcjonalnością i kreatywnością, np. wieszak na ubrania w formie drzewa. Aranżację pokoju można wzbogacić nietypowymi poduszkami. Modele w kształcie biedronek to ciekawa alternatywa dla klasycznych, kwadratowych jaśków. Trzeba również pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej przestrzeni do przechowywania zabawek – półki z naturalnego drewna będą doskonale pasować do klimatu wesołej farmy.

Dodatki w pokoju dla dziecka
Pokój dla dziecka w jasnych odcieniach. Farba tablicowa
Jak wykonać - instrukcje krok po kroku

Chcąc zaspokoić dziecięce marzenia oraz pomóc rodzicom stworzyć magiczne krainy w pokojach swoich pociech, przedstawiamy kolekcję Tikkurila Kids Style. Składa się ona z palety 24 kolorów wybranych przez dzieci oraz ciekawych rozwiązań dekoracyjnych przy zastosowaniu farb idealnych do pokoju dziecka, takich jak tablicowa czy też magnetyczna. Zainspiruj się ośmioma propozycjami aranżacji pokoi dziecięcych. Stwórz razem z dzieckiem pokój jego marzeń!

Zapoznaj się z broszurą Tikkurila Kids Style 

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl