Aranżacja pokoju dziecięcego - Tajemnicza metropolia

Tajemnicza metropolia

Przestrzeń, do której chce się wracać

Spójrzmy prawdzie w oczy, większość pokoi nastolatków wyróżnia się przede wszystkim chaosem. Porozrzucane ubrania, talerze po kanapkach, otwarte zeszyty, butelki z niedokończonymi napojami… Czy da się nad tym w jakikolwiek sposób zapanować? Tak! Odpowiednie aranżacje pokoi dziecięcych mogą zdziałać cuda. 

Kiedy nasze dzieci dorastają, ich pokój staje się czymś więcej niż tylko sypialnią. Przekształca się w azyl, miejsce kreatywnej zabawy i rozwijania pierwszych pasji. To tutaj odpoczywają po szkole, uczą się do testów, spędzają czas z przyjaciółmi i uciekają przed nudą. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby aranżacje pokoi dziecięcych gwarantowały im maksymalny komfort w oryginalnym stylu.

Miejsce na drobiazgi

Dzieci potrafią w mgnieniu oka wygenerować spory bałagan. Utrzymanie porządku w ich pokoju powinno rozpocząć się od udostępnienia im odpowiedniej przestrzeni do przechowywania swoich rzeczy. Nie mamy tu na myśli tylko szafy na ubrania, wieszaków czy półek. Doskonałym pomysłem może być również magnetyczna farba. Wtedy plan zajęć, plakaty, rysunki czy notatki będą bez przeszkód mogły wisieć na ścianie. To oszczędność miejsca i świetny sposób na łatwą zmianę aranżacji.

Oryginalne malowanie

Nawet największy chaos w pokoju dziecka może zostać stłumiony przez wyjątkowy motyw na ścianie. Warto zastosować nieszablonowe rozwiązania, takie jak fluorescencyjna farba, która po zmroku nadaje wnętrzu zupełnie nowe oblicze. Doskonałym pomysłem są również ciekawe grafiki na ścianie. Tajemnicza metropolia, leśny pejzaż czy muzyczne akcenty to tylko kilka z setek propozycji. Pamiętajmy jednak, by oryginalnym wzorem pokryć maksymalnie 1-2 ściany. Dorastające dziecko powinno mieć również przestrzeń, ułatwiającą skupienie, w której będzie mogło skoncentrować się np. na nauce.

Aranżacja pokoju dziecięcego - Tajemnicza metropolia

Rozjaśnij noc!

To magiczne miasto ma dwa oblicza. W świetle dnia ciemne kontury budynków tworzą imponujące tło dla mebli i innych przedmiotów znajdujących się w pokoju. Kiedy światło gaśnie, miasto wraz z setkami okien ożywa!

Ściana została pomalowana farbą do wnętrz Tikkurila Optiva Matt 5 w kolorze K498 Haven. Wzór budynków namalowano tą samą farbą nawierzchniową w odcieniach N500 Agate i Y498 Indian Ink. Tikkurila Optiva Matt 5 to farba bezpieczna dla zdrowia, nie powoduje uczuleń i alergii. Dodatkowo jest trwała i odporna na częste zmywanie. Można ją bezpiecznie stosować w pokojach dziecięcych.

Okna budynków zostały pomalowane przy użyciu fluorescencyjnego laserunku Tikkurila Taika Glow, który świeci w ciemności. Jeśli pokój jest mocno oświetlony, elementy pomalowane produktem Tikkurila Taika Glow będą świecić w ciemności nawet do 6 godzin.

Wszystkie zapiski, rysunki i zdjęcia mogą być w zasięgu ręki, szczególnie jeśli podczas aranżowania wnętrza wykorzystano farbę magnetyczną Tikkurila Magnetic. Tworzy ona powłokę przyciągającą magnesy i pozwala na stworzenie spersonalizowanej przestrzeni udekorowanej według własnego pomysłu. Powłoka magnetyczna może występować w Twoim ulubionym kolorze, jeżeli nałożymy na nią barwioną farbę nawierzchniową z linii Tikkurila Optiva, np. Tikkurila Optiva Matt 5 w kolorze S309 Equator. Wypróbuj takie połączenie!

Dodatki w pokoju dziecięcym
Aranżacja pokoju dziecięcego
Jak wykonać - instrukcje krok po kroku

Zobaczcie, jak namalować miasto w pokoju nastolatka

Tikkurila Kids Style - aranżacje pokoi dziecięcych

Chcąc zaspokoić dziecięce marzenia oraz pomóc rodzicom stworzyć magiczne krainy w pokojach swoich pociech, przedstawiamy kolekcję Tikkurila Kids Style. Składa się ona z palety 24 kolorów wybranych przez dzieci oraz ciekawych rozwiązań dekoracyjnych przy zastosowaniu farb idealnych do pokoju dziecka, takich jak tablicowa czy też magnetyczna. Zainspiruj się ośmioma propozycjami aranżacji pokoi dziecięcych. Stwórz razem z dzieckiem pokój jego marzeń!

Zapoznaj się z broszurą Tikkurila Kids Style

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl