ściana w morelowym odcieniu

Zdecydowane, odważne i jednocześnie harmonijne trendy kolorystyczne

Często wnętrza kawiarni, restauracji czy butików stają się inspiracją do aranżacji domowych pomieszczeń. Prezentujemy urokliwe trendy kolorystyczne, na które zwróciliśmy uwagę w przestrzeni publicznej.

Beże, granaty, pastele – dominujące w tej chwili trendy kolorystyczne są odważne i zdecydowane. Zobaczcie 5 najbardziej interesujących rozwiązań aranżacyjnych, które przykuły naszą uwagę w przestrzeni publicznej i które mogą być z powodzeniem zastosowane w naszych domach.
 

ściana w beżowym kolorze

1. Doskonały efekt w odcieniu beżu

Zestawienie kolorów ton-w-ton wytworzy harmonijny i przyjemny nastrój w praktycznie każdym wnętrzu. Wypróbuj tę monochromatyczną aranżację stosując kremowe tonacje beżu – koloru, który wraz z szarością, jest najbardziej ulubionym i uniwersalnym odcieniem z palety neutralnych barw. 

Malując ściany na odcień beżowy, wybierz matową farbę, np. Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3, dzięki której aksamitne wykończenie powierzchni szczególnie podkreśli głębię koloru.  Zainspiruj się i stwórz aranżację kolorystyczną ton-w-ton wybierając nasze popularne beże: Tikkurila Beige, Castle J484 i Sandstone X463

Aranżacja na zdjęciu: Samuji House, Helsinki, Finlandia

ciemno granatowa ściana z plakatami

2. Nastrojowe, ciemne odcienie niebieskiego

Klasyczny, granatowy odcień na ścianie to rozwiązanie, które zawsze przyciąga wzrok. Ciemna tonacja kreuje we wnętrzu nastrojową i nieco tajemniczą atmosferę. Jasne dodatki na grantowym tle jeszcze bardziej podkreślają intrygujący charakter tego koloru tworząc jedyną w swoim rodzaju przestrzeń. Głęboki granat to odcień, który zawsze będzie symbolem dobrego stylu i świetnie sprawdzi się zarówno w gabinecie i przedpokoju, jak i w sypialni lub jadalni.

 
Sięgnij po paletę granatowych tonacji i  stwórz wnętrze w kolorach Indigo L429, Ink M350, Denim N429.

 

Aranżacja na zdjęciu: Restauracja Southpark, Helsinki, Finlandia 

ściana i boazeria w ciemnym brązie

3. Brązy rządzą

Brązy robią furorę. Jeżeli dążysz do stworzenia eleganckiej przestrzeni, kolor brązowy jest dobrym wyborem. Nasycone, aksamitne brązowe tonacje praktycznie każde pomieszczenie zamienią w ciepłe, przytulne miejsce w nostalgicznym klimacie. 

Brązy świetnie się komponują w każdym kolorem, ale szczególnie pięknie współgrają z zielenią i błękitem. Stwórz otulającą przestrzeń sięgając po odcień Tikkurila Toro Y497 lub Wilderness N462. Jeżeli chcesz osiągnąć w pomieszczeniu szczególnie wyrafinowany i elegancki klimat, wybierz głęboko matową farbę np. Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3.
 

Aranżacja na zdjęciu: Restauracja Madonna, Helsinki, Finlandia

ściana w morelowym odcieniu

 4. Pastele

Dobierz paletę pasteli, tak jak lubisz. Te delikatne tonacje są doskonałym wyborem jeżeli chcesz wprowadzić do wnętrza radosną i jednocześnie elegancką atmosferę. Dla podkreślenia ich subtelnego uroku możesz połączyć je z ciemniejszymi, bardziej odważnymi kolorami takimi jak granat lub fiolet. 
 

Stwórz przestrzeń w marzycielskim nastroju komponując fantazyjne pastelowe aranżacje. W tej chwili furorę robią jasne fiolety i błękity, ale różowe odcienie też nadal nie wychodzą z mody. Nasze ulubione tonacje różu: Tikkurila Pavillion X417, Pirouettie V419 oraz Salon S478

Aranżacja na zdjęciu: Hakola Studio, Helsinki, Finlandia

ściana w żółtym odcieniu w przytulnej restauracji

5. Słoneczne wnętrze 

Żółty kolor tworzy we wnętrzu radosny klimat w stylu retro. Aby nadać aranżacji nowoczesności, żółty kolor na ścianie można zastosować w towarzystwie kontrastujących ciemnych detali. 
 

Żółty odcień ożywi pomieszczenie nawet w najbardziej ponury dzień, pobudzi kreatywność w najlepszym wydaniu i wprowadzi do wnętrza ciepłą i miłą atmosferę. Doskonałym wyborem z palety żółcieni będzie odcień Tikkurila Grapefruit S302 lub Wax J392


Aranżacja na zdjęciu: Bar Mikkeller, Helsinki, Finlandia

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl