5 trendów wnętrzarskich, na które warto zwrócić uwagę w 2024 roku

Tikkurila prezentuje 5 kolorystycznych trendów, które będą królować we wnętrzach w 2024 roku. Przygotuj się na żywe kolory, monochromatyczne przestrzenie i energetyczną estetykę.

Wraz z nowym rokiem przyglądamy się trendom, rozwiązaniom kolorystycznym oraz innowacyjnym konceptom, które zdominują świat designu w 2024 roku. Przygotuj się na kolorową podróż i odkryj 5 trendów kolorystycznych, które będą kształtować estetykę we wnętrzach.

1. Kolorystyczny trend wywołujący uczucie radości: „dopamine décor”.

„Dopamine décor” to trend, zgodnie z którym kreowane są wnętrza wzbudzające poczucie szczęścia i radości. Podstawowym zadaniem projektanta jest stworzenie takiej przestrzeni, która będzie poprawiała nasz nastrój. Inspiracji możesz szukać w ulubionych elementach dekoracyjnych lub spróbuj zestawić dwa kolory, które znajdują się na przeciwległych biegunach.

Trend może przybierać najróżniejsze formy tworzenia aranżacji, ponieważ wnętrze wywołujące poczucie szczęścia może dla każdego wyglądać inaczej, ale w kwestii dopaminowych kolorów króluje generalna zasada: im więcej, tym lepiej. W ponure dni ciesz się słonecznym wystrojem w żółtych odcieniach, takich jak np. Y308 Eggnog lub nieco bardziej odważny S302 Grapefruit. Jeżeli preferujesz różowe tonacje sięgnij po zdecydowany róż Bubba in Berlin lub lekko brzoskwiniowy K319 Flamingo.  Do bardziej stonowanych wnętrz proponujemy zielenie takie jak np. M384 Basilica lub chłodniejszy odcień L373 Emerald.

 

 

2. Kolory ziemi w sypialni lub jadalni

Odpowiednio dobrany odcień to podstawa do stworzenia przyjaznej, kojącej przestrzeni. Jeżeli zależy nam na takich właśnie wnętrzach, dobrym wyborem będą kolory ziemi, które wprowadzą do wnętrza harmonijny i przyjemny nastrój.

Subtelną aranżację zbudujemy wybierając stonowany, delikatny róż X417 Pavillion lub Nude in Nizza – nasz Kolor Roku 2024. Dla miłośników klasycznych kolorów ziemi, dobrym wyborem będą brązy i beże z twistem, takie jak np. X463 SandstoneV466 Lama lub K480 Tamarix.  Jeżeli poszukujesz idealnego brązu sięgnij po ciepły odcień V463 Desert lub jaśniejszą alternatywę K484 Granulite

3. Trend kolorystyczny – odcienie złota

Odcienie złota w różnych konfiguracjach – jako zestaw lub pojedynczy akcent aranżacyjny - to rozwiązanie dekoratorskie, które warto rozważyć w tym roku. Złoty kolor wprowadza do pomieszczenia ciepły i przytulny nastrój. Dobrze komponuje się z innymi odcieniami i jednocześnie dodaje wnętrzu szyku i elegancji.

Wprowadź do pomieszczenia złoty blask w kolorze Gold in Ghana z kolekcji Tikkurila Color Now 2024 lub wybierz bardziej stonowany wariant J462 Gold Ore. Powierzchnie z drewna można pomalować w kolorze 236A Golden life z palety Tikkurila Timeless Translucent.

4. „Colour drenching”

Jedna przestrzeń, jeden kolor. „Colour drenching” to rozwiązanie dekoracyjne polegające na pomalowaniu całego pomieszczenia w jednym kolorze i wypełnieniu go elementami wystroju w podobnej tonacji. Ciepłe odcienie L396 Beewax lub M476 Rooibos świetnie sprawdzą się w takim projekcie.

Można również podążyć za tym trendem w nieco mniej awangardowym stylu, czyli wykorzystując w aranżacji różne odcienie tej samej barwy. Świetnym zestawem kolorystycznym byłby np. off-white F456 Halo

5. Siła błękitów

H353 Forget me not to świeży, delikatny i kojący błękit, który świetnie sprawdzi się na całej ścianie w sypialni lub jako przyciągający oko akcent na mniejszych powierzchniach.

L429 Indigo to klasyczny odcień niebieskiego z nutą szarości, który wprowadzi do wnętrza tajemniczy nastrój.

Obserwując, w jaki sposób kształtują się przyszłe trendy kolorystyczne, prognozujemy, że błękity będą odgrywały znaczącą rolę w aranżacji wnętrz jeszcze przez wiele lat. Niebieskie tonacje na ścianach to nieustająco popularny wybór, ponieważ wprowadzają do aranżacji kolor i jednocześnie budują we wnętrzu przytulny nastrój. Piękno tej palety tkwi w jej różnorodności. Jeżeli chcesz wprowadzić do swojej przestrzeni klimat beztroskiego lata sięgnij po kolor J356 Sky lub bardziej delikatny H353 Forget me not.

Dla miłośników bardziej nasyconych i głębokich niebieskich tonacji polecamy  odcienie N348 NocturneL433 AtlantisL429 Indigo, które wprowadzą do wnętrza powiew elegancji i wyrafinowania. Akcentowa ściana w ciemnym, niebieskim kolorze będzie doskonale służyć jako tło do wyeksponowania  dzieła sztuki lub mebli. 

 

Zobacz więcej kolorów do wnętrz

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl