element-z-metalu
Malowanie elementów metalowych

Zobaczcie jak malować powierzchnie metalowe znajdujące się wewnątrz pomieszczeń.  W filmie poniżej, jako przykład, przemalowaliśmy metalową ramę i wezgłowie łóżka.  Zastosowaliśmy matową emalię wodorozcieńczalną Tikkurila Everal Aqua Matt 10, która jest bezpieczna nawet dla alergików oraz posiada neutralny zapach w trakcie malowania.

Niezbędne produkty oraz narzędzia:

  • Emalia akrylową Tikkurila Everal Aqua Matt 10 w wybranym kolorze
  • Wałek
  • Pędzel
  • Kuweta malarska
  • Papier ścierny o gramaturze 120 i 240
  • Miękka szmatka
  • Folia lub papier do zabezpieczenia przed zabrudzeniem

Przed malowaniem

Zaczynamy od dokładnego przygotowania powierzchni przeznaczonej do malowania. Powinna być ona sucha oraz oczyszczona z kurzu, pyłu i tłuszczu. 

Ewentualne ślady korozji i łuszczące się fragmenty starej farby należy usunąć za pomocą papieru ściernego. 

Całą powierzchnię należy zmatowić drobnoziarnistym papierem ściernym i usunąć powstały pył - świetnie sprawdzi się wilgotna szmatka.

Malowanie

Przed przystąpieniem do malowania emalię Tikkurila Everal Aqua Matt 10 (wybraliśmy kolor M354) należy dokładnie wymieszać i przelać do kuwety. Większe powierzchnie malujemy małym wałkiem o szerokości dostosowanej do malowanego elementu. Drobne i trudno dostępne elementy malujemy pędzlem.

Malujemy dwukrotnie, z 6-godzinną przerwą pomiędzy kolejnymi warstwami. Pozostawiamy do wyschnięcia.

Po malowaniu

Pamiętajmy, że narzędzia myjemy zawsze od razu po zakończeniu prac. W przypadku produktów wodorozcieńczalnych wystarczy zastosowanie samej wody. Odpowiednia dbałość o narzędzia pozwoli na ich wielokrotne wykorzystanie, przy okazji kolejnych prac.

Materac możemy umieścić po 2-3 dniach, kiedy farba całkowicie się utwardzi.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.