Szczegółowy opis usługi „Maluj z Tikkurila" - pojedyncze pomieszczenie

Pojedyncze pomieszczenie – definicja, warianty


Poniżej została przedstawiona definicja pojedynczego pomieszczenia i jego warianty, jakie obejmuje oferta cenowa dla projektu „Maluj z Tikkurila "– pojedyncze pomieszczenie. 

Malowane pomieszczenie musi posiadać powierzchnię podłogi mieszczącą się w jednym z trzech przedziałów: 10 – 15 m2; 15,1 – 20 m2; 20,1 – 25 m2.

Maksymalna wysokość pomieszczenia w każdym z wariantów nie może przekroczyć 2,7 m.

Ilość elementów wolno stojących nie może przekraczać ilości granicznej dla danego wariantu i musi być zgodna z definicją elementu wolnostojącego opisaną poniżej.

Ilość elementów do demontażu i ponownego montażu nie może przekraczać ilości granicznej dla danego wariantu i musi być zgodna z definicją elementu do demontażu i ponownego montażu opisaną poniżej.

Wielkość łączna powierzchni miejsc z drobnymi ubytkami nie może przekraczać 5% łącznej powierzchni do malowania. Pęknięcia konstrukcyjne budynku i powstałe w wyniku ich oddziaływania ubytki nie podlegają naprawie w sposób opisany poniżej w części o nazwie „Definicja pojęć” punkt 4 „Naprawa ubytków” co oznacza, że w przypadku ich występowania konieczne jest zastosowanie indywidualnego podejścia do wyceny i ujęcia ich naprawy w ramach prac dodatkowych. 

Przez drobny ubytek punktowy, jednostkowo rozumie się miejscowe uszkodzenia malowanej powierzchni o wielkości nie przekraczającej 0,025 m2. W celu ustalenia sposobu liczenia powierzchni ubytku przyjmuje się następującą metodę: ubytek należy wpisać w figurę geometryczną tj. kwadrat lub prostokąt, do wyliczenia powierzchni ubytku przyjmuje się powierzchnię figury w jaką wpisany został ubytek. Ubytek musi graniczy z min. dwoma bokami figury, w którą jest wpisany.

Dodatkowo przyjmuje się:

  • Maksymalna głębokość ubytku liczona w najgłębszym punkcie jego występowania nie może przekroczyć 5 mm.
  • Ubytki liniowe, czyli spękania ścian wchodzą w zakres podstawowy wykonania usługi, jeśli ich szerokość mierzona w najszerszym miejscu nie przekracza 2 mm. Powierzchnię ubytku liniowego liczymy mnożąc jego długość razy max szerokość.
  • Włoskowate, nieregularne pęknięcia o szczelinach, których max szerokość nie przekracza 1 mm podlegają identycznemu sposobowi liczenia powierzchni jak drobne ubytki punktowe, czyli poprzez wpasowanie w prostokąt lub kwadrat.
  • Wszystkie prace dodatkowe wymagają kalkulacji, a ich wartość będzie dodana do ceny podstawowej za pomieszczenie.

Definicje pojęć

Wyniesienie i wniesienie wolno stojących elementów stanowiących wystrój pomieszczenia.
Element wolnostojący – definicja: za taki uznaje się element, który jest niezamocowany trwale z podłożem (np. poprzez przykręcenie, nitowanie, przyklejenie itd.), możliwy do transportu przez maksymalnie dwie osoby, bez konieczności demontażu na składowe.
Zasady przenosin/zabezpieczenia elementu wolnostojącego:
Przenosiny możliwe są tylko w obrębie lokalu w jakim prowadzone są prace.
W przypadku braku możliwości wyniesienia elementu wolnostojącego z pomieszczenia, w którym wykonywane są prace np. z uwagi na brak wolnej przestrzeni w pozostałych pomieszczeniach lub brak możliwości wyniesienia z uwagi na zbyt duży gabaryt, przedmiot zostanie przestawiony na czas wykonywania prac w pomieszczeniu w taki sposób, żeby nie blokował możliwości ich wykonania. Przedmiot taki podlega zabezpieczeniu jak każdy inny element niemalowany pozostający na wyposażeniu pomieszczenia.
Rzeczy znajdujące się w przedmiocie wolnostojącym do wyniesienia, muszą pozostać z niego usunięte i zabezpieczone przez inwestora. 
Demontaż i ponowny montaż elementów będących częścią pomieszczenia lub stanowiących jego wystrój.
Demontaż i ponowny montaż dotyczą drobnowymiarowych elementów na stałe zamocowanych do malowanych powierzchni jak np. gniazdka elektryczne, włączniki, lampy, kinkiety, plafony, halogeny, karnisze, półki. Za rozwiązanie standardowe przyjmuje się, że jeden element do demontażu i ponownego montażu jest mocowany za pomocą maksymalnie 6 wkrętów do podłoża, które jest malowane lub do niedemontowalnej części elementu pozostawionej i zabezpieczonej. Demontaż gniazdek i włączników podwójnych i o większej wielokrotności traktujemy jako pojedyncze, jeśli ramka maskująca jest wspólna. Jeśli demontaż obejmuje również konieczność rozmontowania wnętrza gniazdka, włącznika itd. to taka czynność wchodzi w zakres prac dodatkowych. Podobnie jest podczas wymiany elementów na nowe, nawet jeśli są to te same elementy (model/seria). 
Firma Tikkurila ma prawo odmówić demontażu elementów, jeżeli po demontażu i ponownym montażu będą konieczne do wykonania inne czynności, jak na przykład programowanie układu lub skomplikowanie demontażu i ponownego montażu okaże się barierą w postaci braku wiedzy i umiejętności po stronie pracowników oddelegowanych do wykonania tych czynności oraz jeśli demontaż i ponowny montaż niesie za sobą ryzyko uszkodzenia elementu z uwagi na wiek i stopień trwałości.
Zabezpieczenie pomieszczania.
Zabezpieczeniu podlegają niedemontowalne elementy, jak okno, drzwi, grzejnik itd. To samo dotyczy elementów wolnostojących, których nie można wynieść z pomieszczenia na czas wykonywania prac. Oprócz tego zabezpieczana jest podłoga.
Zabezpieczenie polega na ofoliowaniu i oklejeniu taśmą malarską każdego z elementów. W przypadku podłogi zabezpieczenie polega na rozłożeniu płyt HDF oraz oklejeniu ich łączeń.
Naprawa ubytków.
W zakres prac związanych z naprawą ubytków wchodzą następujące czynności:
Oczyszczenie miejsc do naprawy z brudu, kurzu, luźnych elementów oraz zagruntowanie.
Zaszpachlowanie odpowiednio dobraną masą do podłoża i głębokości ubytku. Szpachlowanie wykonywane jest poprzez nałożenie jednej warstwy szpachli i nie uwzględnia innych możliwych czynności takich jak np. wtapianie elementu zbrojącego z flizeliny lub siatki z włókna szklanego.
Przeszlifowaniu i odpyleniu nałożonej masy.
W przypadku pęknięć liniowych alternatywnym rozwiązaniem jest użycie mas wypełniających, szybkoschnących. 
Wszelkie inne sposoby naprawy ubytków wynikające z konieczności zastosowania innej technologii niż opisana powyżej wymagają osobnej kalkulacji.
Mycie ścian.
Mycie ścian wykonywane jest w trakcie prac remontowych. Stara powłoka farby nadająca się do ponownego malowania zostaje poddana procesowi mycia przy użyciu detergentu i wody w celu usunięcia z jej powłoki brudu i kurzu oraz niwelacji plam. 
Akrylowanie.
Akrylowanie obejmuje wszystkie narożniki wewnętrzne znajdujące się pomieszczeniu. Inne elementy jak na przykład miejsca połączeń malowanych powierzchni z elementami trwale osadzonymi tj. okna, drzwi, listwy, sztukateria wymagają uwzględnienia w pracach dodatkowych. 
Gruntowanie.
Jest proces przygotowania surowego podłoża (uprzednio niemalowanego) do nałożenia farby nawierzchniowej. Przygotowanie polega na nałożeniu odpowiedniego produktu dopasowanego do podłoża jak i do farby nawierzchniowej.
Malowanie.
Polega na nałożeniu farby nawierzchniowej wybranej przez klienta z ofert Tikkurila Polska pod warunkiem akceptacji wyboru pod kątem technicznym przez Koordynatora Projektu. Standard obejmuje dwukrotne malowanie powierzchni farbą nawierzchniową. W przypadku konieczności nałożenia większej ilości warstw z uwagi na wybór przez klienta koloru trudno kryjącego zapłata za kolejne warstwy będzie uwzględniona w pracach dodatkowych.
Sprzątanie i wywóz śmieci.
Sprzątanie obejmuje czynności polegające na usunięciu wszystkich elementów wprowadzonych do pomieszczenia w trakcie wykonywania prac, usunięciu zabezpieczeń, usunięciu ewentualnych zachlapań, odkurzeniu, umyciu podłóg przy użyciu mopa parowego oraz dezynfekcji pomieszczenia poprze ozonowanie na życzenie klienta. Usługa obejmuje również utylizację wykorzystanych materiałów do zabezpieczenie pomieszczenia oraz pustych opakowań po produktach użytych do wykonania prac objętych zakresem oferty. 
 

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl