DIY hacking jako styl życia

Wprowadzanie do wnętrz zrównoważonego wzornictwa nigdy nie było prostsze. Z odrobiną farby możesz odmienić wygląd swoich starych mebli i ścian, a Twój dom nabierze nowego charakteru.

Ikea hacks, czyli pomysły na przeróbki popularnych mebli, ekologiczne produkty i pozyskiwanie energii z naturalnych źródeł – te aspekty kształtują trend zrównoważonego rozwoju, który z pewnością pozostanie z nami dłużej. Coraz silniej oddziałuje na nasze zachowania świadomość związana ze zrównoważonym stylem życia.

Zrównoważony styl życia kształtuje trendy

Wyszukiwanie skarbów w sklepach typu second-hand i docenianie piękna starych mebli będących w rodzinie od pokoleń, stało się modnym trendem w projektowaniu jedynych w swoim rodzaju wnętrz. Dodatkowo, podbijająca świat metoda porządkowania KonMari propaguje emocjonalny stosunek do posiadanych przedmiotów – czy sprawiają nam radość, czy darzymy je szczególnym sentymentem? W erze obfitości zamiast kupowania nowych rzeczy, chętniej opróżniamy nasze szafy.

Jednocześnie nie zniknęła chęć i potrzeba zmiany naszego stylu i wnętrz. Zmieniają się sezony, a wraz z nimi trendy, za którymi pragniemy podążać i wprowadzać do naszych domów. Wdrażanie nowych kolorów i kierunków w designie może na szczęście odbywać się w zrównoważony sposób. Wystarczy odrobina farby.

Poświęć trochę czasu na marzenia

Poszukiwanie inspiracji i puszczenie wodzy fantazji to bardzo ważny etap projektu DIY. Pinterest i publikacje wnętrzarskie są pełne różnorodnych pomysłów, które możemy zapisać w wirtualnym lub prawdziwym albumie. Przeglądanie pomysłów i wizualizowanie planowanych zmian jest bardzo przyjemnym i relaksującym zajęciem.

Czas poświęcony na prace DIY jest czasem bezcennym. To chwile tylko dla Ciebie. Własnoręcznie wykonywanie projektów DYI relaksuje i daje poczucie spełnienia. Oglądanie efektu pracy własnych rąk jest wyjątkowo satysfakcjonujące. Skupienie całej uwagi na danym projekcie DIY odpręża i pozwala na chwilę zapomnieć o innych licznych zadaniach i obowiązkach.

Przemalowanie starego mebla lub białej ściany i stworzenie w ten sposób nowej, niepowtarzalnej aranżacji to rozwiązanie, które idealnie wpisuje się w trendy kształtujące zrównoważoną przyszłość. Dzięki takim działaniom oszczędzamy naturalne zasoby i dajemy drugie życie meblom. Dodatkowo, tego typu realizacje wyzwalają w nas pokłady kreatywności i pozwalają na własnoręczne wykonanie projektu.

Stolik w energetycznym kolorze został pomalowany emailą akrylową Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40 w kolorze L418 Nectar.
Drewniana rama obrazu została pomalowana emailą akrylową Tikkurila Everal Aqua Matt 10 w kolorze J426 Lilac. Tworząc aranżację wewnątrz pustej ramy, udekorujesz pomieszczenie niebanalnym dziełem sztuki.

Stara i zniszczona skrzynia odzyskała nowy blask w żywych kolorach zestawionych zgodnie z trendem Clash. Skrzynię pomalowano emalią akrylową Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40 w kolorach ciemnej czerwieni L418 Nectar i odważnej zieleni L373 Emerald.

Potrzebna jest tylko odrobina farby

Jeżeli nie jesteście gotowi na zmianę na dużą skalę, w której główną rolę miałyby odegrać mocne, odważne kolory, wypróbujcie je na mniejszych powierzchniach, na przykład na meblach. W ten sposób wprowadzicie do swoich wnętrz elementy kolorystyczne zgodne z najnowszymi trendami i jednocześnie tchniesz drugie życie w meble, których może wcześniej planowaliście się pozbyć.

Zaszalejcie i wybierzcie swoje ulubione odcienie. Jeżeli zainwestujecie w trwałe, drewniane meble, ramy obrazów itp., wówczas możecie je przemalowywać do woli. To jest właśnie jeden z fajniejszych aspektów zrównoważonego stylu życia. Możemy bez ograniczeń nadawać tym samym przedmiotom nowy wygląd. Jedynie poprzez zmianę gałek lub przemalowanie drobnego elementu mebla jesteśmy w stanie osiągnąć naprawdę zachwycający efekt.

Podczas realizacji projektu DIY możemy mile spędzić czas na wyobrażaniu sobie w jakich kolorach i stylu przemienimy nasze stare meble. Jest to na pewno przyjemniejsza alternatywa niż tracenie czasu na wyszukiwaniu nowych przedmiotów, które pasowałyby do naszych wnętrz. Projekty DIY to doskonały sposób na wykorzystanie resztek farby, która została nam po większym remoncie. Na przykład odrobina farby zupełnie wystarczy, aby zanurzyć w niej nóżki krzesła. Wodorozcieńczalne, ekologiczne, przyjazne dla alergików produkty są łatwe do użycia oraz bezpieczne dla zdrowia i środowiska.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.