farba oczyszczająca powietrze Tikkurila Optiva Clean Air

Nowa jakość powietrza w Twoim domu z farbą Tikkurila Optiva Clean Air

Tikkurila Optiva Clean Air to więcej niż farba

Tikkurila Optiva Clean Air farba oczyszczająca powietrze

Z dumą prezentujemy nowy produkt, który dołączył do rodziny Tikkurila Optiva: Tikkurila Optiva Clean Air. Jest to najnowszej generacji farba do wnętrz, która dzięki specjalnie opracowanej formule pomaga oczyszczać powietrze w pomieszczeniach. W miarę upływu czasu farba znacznie zmniejsza poziom formaldehydu emitowanego z różnych materiałów w Twoim domu.

salon

Farba, która poprawia jakość powietrza we wnętrzu

Jakość powietrza we wnętrzu ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, bowiem szczególnie w okresie jesienno-zimowym dużo czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Jednym z toksycznych związków, który może występować w powietrzu jest formaldehyd (FA), bezbarwna, łatwopalna substancja chemiczna o silnym zapachu, która często występuje w materiałach budowlanych i przedmiotach codziennego użytku, takich jak np. meble.

Formaldehydy są związkami rakotwórczymi, mogą powodować astmę i wywoływać różnego rodzaju reakcje alergiczne. Większe stężenie tego związku w powietrzu może powodować podrażnienie oczu, nosa, gardła i skóry lub wywoływać mdłości.

Ściany pomalowane Tikkurila Optiva Clean Air przyciągają cząsteczki formaldehydu z powietrza i powodują ich wchłanianie w powłokę farby. Dzięki takiemu mechanizmowi poziom stężenia formaldehydu w powietrzu ulega znacznemu obniżeniu.

 

Certyfikat Ecolabel to gwarancja zrównoważonego rozwoju

Farba Tikkurila Optiva Clean Air tworzy piękne, głęboko matowe wykończenie. Jest łatwa w aplikacji i świetnie sprawdzi się w różnego rodzaju domowych metamorfozach. Może być barwiona na ponad 13 tys. odcieni, w tym m.in. na kolory z kolekcji Tikkurila Feel the Color.

Produkt posiada międzynarodowy certyfikat EU Ecolabel, klasy emisyjności M1 i A+ potwierdzające najniższy poziom emisji substancji chemicznych, w tym LZO (Lotnych Związków Organicznych) oraz rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.  Dodatkowo, właściwość „wyłapywania” związków formaldehydu przez farbę została potwierdzona certyfikatem Eurofins Indoor Air Comfort Gold*.

Farba tworzy powłokę odporną na zmywanie, dzięki czemu pomalowaną powierzchnię można łatwo utrzymać w czystości. Ściany pomalowane Tikkurila Optiva Clean Air będą nie tylko cieszyć oko, ale również zadbają o jakość powietrza we wnętrzu.

Opakowania farby Tikkurila Optiva Clean Air  zostało częściowo wykonane z plastiku z recyklingu.


*Eurofins Scientific to międzynarodowa sieć niezależnych laboratoriów na całym świecie. W przypadku badań redukcji formaldehydu ich laboratorium jest również niezależne i akredytowane.

Najczęściej zadawane pytania


1. Czy mogę umyć ściany pomalowane Tikkurila Optiva Clean Air?

Tak, możesz umyć. Farba Tikkurila Optiva Clean Air posiada 1 klasę odporności na szorowanie na mokro zgodnie z ISO 13300. Mycie nie ma wpływu na właściwości redukujące formaldehyd.


2. Czy formaldehyd uwięziony w powłoce farby zostanie później usunięty z powrotem do powietrza?

Nie, w standardowych okolicznościach. Zmierzyliśmy potencjalny ruch formaldehydu z powrotem do powietrza w pomieszczeniach po tym, jak farba „działała” przez 28 dni i stwierdziliśmy, że nie ma wykrywalnego uwalniania formaldehydu z powrotem do powietrza w pomieszczeniach.


3. Czy mogę przemalować Tikkurila Optiva Clean Air konwencjonalną farbą?

Tak, ale wtedy stracona zostanie właściwość oczyszczania powietrza z formaldehydu (FA). Aby ją zachować, ścianę należy ponownie pomalować farbą Tikkurila Optiva Clean Air, a wtedy powierzchnia (ściana) ponownie będzie wyłapywać FA.


4. Jak długo pomalowana powierzchnia będzie usuwać FA z powietrza w pomieszczeniu?

Zależy to od stężenia FA i powierzchni pomalowanych ścian. W bardziej zanieczyszczonych przypadkach może być konieczne częste malowanie. Zgodnie z obliczeniami i różnymi stężeniami FA (30-100 ug/m3) odstęp między kolejnymi malowaniem w celu utrzymania poziomu ochrony może wynosić od 2 do 6 lat.

 

Zobacz wnętrza pomalowane Tikkurila Optiva Clean Air!

sypialnia

Łagodne odcienie brązu w sypialni wyśmienicie harmonizują z beżami, bielą i pastelowymi akcentami. W kompozycji z naturalną cegłą sprawią, że będziemy rozpoczynać dni ze spokojem, a wieczorem pozwolą na chwilę wytchnienia.

detal

Nieco przygaszona zieleń kreuje kojące otoczenie, które tylko czeka na to, by wypełnić je naturalnymi akcentami: jasnym drewnem, korkiem czy zielenią roślin. 

 

salon

Odcienie zieleni kreują cudowną scenerię dla dodatków z naturalnych materiałów, takich jak jutowe osłonki na doniczki czy wiklina. Całość idealnie współgra z delikatnymi beżami, akcenty w bardziej zdecydowanych kolorach dodają wnętrzu charakteru. 

 

kwiaty

Ciepły brąz naturalnie komponuje się z ciemnym drewnem, ale jednocześnie jest zaproszeniem do postawienia na odważniejsze dodatki. Wyraziste kolory są tutaj mile widziane – można je uzyskać na przykład za pomocą kwiatów! 

Chciałbyś żyć zdrowo w duchu zrównoważonego rozwoju? Zapisz się do newslettera i pobierz e-book, w którym podpowiadamy, jak żyć w harmonii z naturą.

ebook Jak żyć w harmonii z naturą
dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl