Jak zabezpieczać tarasy i meble ogrodowe z drewna

Skorzystaj z naszych pomysłów i porad — odśwież drewniane elementy wokół domu - tarasy, pergole, ogrodzenia i meble. Nasze farby, lakierobejce, oleje i impregnaty są bardzo trwałe i przyjazne dla środowiska.

Jak olejować drewniany taras?

Obejrzyj film z instrukcjami i dowiedz się, jak przeprowadzić renowację drewnianego tarasu z użyciem ekologicznego oleju.

Trendy ogrodowe 2024

Skorzystaj z naszych inspirujących porad i zaaranżuj swoją prywatną oazę na świeżym powietrzu. Zapoznaj się z naszymi propozycjami kolorystycznymi. Zobacz ofertę produktów do malowania drewnianych tarasów i innych elementów.

Czym się kierować, wybierając kolor lakierobejcy, farby lub oleju do malowania drewna na zewnątrz? Jakie kolory współgrają ze sobą? Jak sprawdzić, który kolor będzie najlepiej wyglądał na Twoim tarasie? Poznaj odpowiedzi na wszystkie te pytania i zaplanuj metamorfozę swojego tarasu!

Pomysły na malowanie drewnianych mebli ogrodowych

Twoje meble ogrodowe proszą się o odświeżenie? Nadaj nowe życie starym meble ogrodowe, zanim sezon grillowy zacznie się na dobre. Samodzielne wykonywanie drobnych metamorfoz daje mnóstwo satysfakcji. Wystarczy zrobić to dobrze, używając odpowiednich produktów, aby uzyskać spektakularne efekty.

Pomysły na zabezpieczanie drewnianych tarasów w ogrodzie

Zaszalej z kolorem i stwórz wyjątkową przestrzeń do letniego wypoczynku dla siebie i domowników! Praca w ogrodzie jest satysfakcjonująca, relaksująca i pożyteczna. Dzięki kwiatom zamienisz taras w mały prywatny raj, a owoce i warzywa z własnych upraw będą zdrowym i pysznym dodatkiem do każdego posiłku.

Drewniane elementy małej architektury, budki dla ptaków i ściany mogą stanowić wspaniałą ozdobę posesji. Musisz tylko o nie zadbać poprzez malowanie i olejowanie.

Pomysły na letni ogród na balkonie

Odmień oblicze swojego balkonu kolorem! Przemaluj letni salon na świeżym powietrzu i ciesz się zupełnie nową przestrzenią.

Zobacz, w jakim stanie są drewniane donice i meble wypoczynkowe. Pomaluj je, a będą jak nowe! 

Pielęgnacja tarasu: jak czyścić i olejować drewniane tarasy

Drewno narażone na działanie czynników atmosferycznych wymaga co jakiś czas przemalowania lub ponownego olejowania. W przeciwnym wypadku będzie pękać i zaczną pojawiać się ubytki. Odpowiednie czyszczenie i konserwowanie olejem drewnianej posadzki na tarasie pozwoli zachować jej doskonały stan i piękny wygląd.

Olejowanie tarasu jest bardzo łatwe i zrobisz to szybko. Na oczyszczenie desek i ich ponowne pomalowanie wystarczy jeden weekend. Zanim jednak przystąpisz do malowania, pamiętaj o zabezpieczeniu otoczenia i umyciu oraz osuszeniu drewna. 

Najlepsze oleje i farby do tarasów i powierzchni zewnętrznych

W przypadku drewna stosowanego na zewnątrz dobór metod czyszczenia i oleju lub bejcy ma niebagatelne znaczenie. W przypadku tarasów i mebli olejowanych lub z surowego drewna najlepszym produktem do ich konserwacji będzie olej do tarasów. Do malowania ogrodzeń i innych elementów małej architektury z drewna można też stosować farby zewnętrzne.

Obie te kategorie produktów są przyjazne dla środowiska i barwimy je na wybrany przez Ciebie kolor. Pamiętaj tylko, że konieczne jest oczyszczenie drewna przed malowaniem, a jego kolor ma wpływ na efekt końcowy.

Jak wybrać olej lub farbę do projektu?

Dowiedz się więcej o naszych olejach do drewna, farbach do powierzchni zewnętrznych, półprzezroczystej bejcy do drewna i bejcach do kamieni i chodników ogrodowych. Aby uzyskać optymalny efekt, przed malowaniem zastosuj preparat czyszczący Tikkurila.

Chcesz odświeżyć drewniany taras i szukasz inspiracji?

Zapisz się do newslettera Tikkurila i przygotuj się z nami na renowację ogrodu lub tarasu przed latem.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl