Aranżacja pokoju dziecięcego Magiczny zamek

Magiczny zamek

Za pomocą kolorów można w prosty sposób stworzyć przestrzeń pełną inspiracji do kreatywnej zabawy. Wykorzystując farby do pokoju dziecięcego, zaprojektujesz bajkowe wnętrze, które pokochają najmłodsi. Sprawisz, że rycerze i księżniczki będą bawić się do woli pośród murów zamkowych! Udekoruj je dowolnymi rysunkami oraz umieść na nich kolekcję rycerskich tarcz.

Nie tylko wspaniała zabawa

Jeśli chcesz, aby pokój Twojego dziecka był idealnym miejscem zarówno do kreatywnej aktywności, jak i efektywnego odpoczynku, użyj delikatnych błękitów. Świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie dwóch tonacji tego samego koloru. Tło pokoju może stanowić bardzo jasna niebieska barwa. Ciemniejszym odcieniem namaluj na ścianie wzór, który pobudzi wyobraźnię malucha. Idealnie, gdy wzór ten powstanie z farby tablicowej – tym sposobem uzyskasz powierzchnię na ścianie, po której można rysować i pisać. Wtedy pociecha bez przeszkód stworzy we wnętrzu swoją własną historię. Farba tablicowa świetnie się prezentuje, jest bardzo trwała oraz wyjątkowo łatwa w czyszczeniu.

Uniwersalny charakter pokoju dziecięcego

W tak radosnej przestrzeni warto postawić na kilka oryginalnych połączeń. Oprócz dwóch odcieni tego samego koloru, można eksperymentować z kontrastami. W magicznym zamku nie powinno zabraknąć królewskich symboli. Pomaluj zagłówki łóżek złotą farbą perłową, aby dodatkowo zdynamizować przestrzeń i dodać jej szyku. Dzieci poczują się jak w bajce, traktując charakterystyczne dekoracje jako inspirację do znakomitej zabawy.

Aranżacja pokoju dla najmłodszych domowników nie musi kończyć się na niebieskich tonacjach i metalicznym złocie. To przestrzeń, która pomieści mnóstwo kolorów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dodać do niej pastelowe akcenty. Dopełnią kolorystycznie wystrój wnętrza, który znakomicie sprawdzi się zarówno dla małej księżniczki, jak i młodego księcia.
 

Ściana została pomalowana farbą bezpieczną dla dzieci Tikkurila Optiva Satin Matt 7 w kolorze Y354 Cumulus. Rysunki na ścianie są całkowicie dozwolone ponieważ mury zamkowe powstały za pomocą farby tablicowej Tikkurila Liitu w kolorze J354 Daydream. Farba tablicowa jest łatwa w aplikacji i może być zabarwiona na tysiące kolorów.

Farby do pokoju dziecięcego w aranżacji magicznego zamku

Ukoronowaniem królestwa są mieniące się zagłówki łóżek, które zostały pomalowane farbą perłową Tikkurila Taika Pearl Paint w gotowym złotym kolorze. Kamienie szlachetne w koronie namalowano farbą Tikkurila Optiva Matt 5 w odcieniach F306 Sorbet i H336 Candyfloss.
 

Pomysł na kolory do pokoju dziecięcego
Aranżacja z farbami Tikkurila do pokoju dziecięcego z zamkowym klimatem
Jak wykonać - instrukcje krok po kroku
Tikkurila Kids Style - aranżacje pokoi dziecięcych

Chcąc zaspokoić dziecięce marzenia oraz pomóc rodzicom stworzyć magiczne krainy w pokojach swoich pociech, przedstawiamy kolekcję Tikkurila Kids Style. Składa się ona z palety 24 kolorów wybranych przez dzieci oraz ciekawych rozwiązań dekoracyjnych przy zastosowaniu farb idealnych do pokoju dziecka, takich jak tablicowa czy też magnetyczna. Zainspiruj się ośmioma propozycjami aranżacji pokoi dziecięcych. Stwórz razem z dzieckiem pokój jego marzeń!

Zapoznaj się z broszurą Tikkurila Kids Style 

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl