nowe kolory w biurze agencji Vapa

Biuro w nowoczesnej odsłonie

Projektując nową kolorystykę w przestrzeni biurowej należy wziąć pod różne czynniki m.in. identyfikację wizualną firmy, zaplanowaną aranżację wnętrza oraz klimat, jaki ma panować w pomieszczeniu. Zobacz, w jaki sposób agencja Vapa Media odświeżyła swoje biuro w kolorach Tikkurila.

Metamorfozę zlokalizowanego w centrum Helsinek biura agencji marketingowej Vapa Media przeprowadzono w trzech kolorach z kolekcji Tikkurila Feel the Color Y458 Merino, V451 Olive Grove and L447 Valley

Dyrektor kreatywna agencji, Riina Walli, podkreśla fakt, że malowanie ścian nie wymaga ogromnego wysiłku, ale efekt realizacji takiego przedsięwzięcia ma znaczący wpływ na wygląd otoczenia i na ludzi w nim pracujących. Jest to najlepszy sposób na zawładnięcie przestrzenią i nadania jej nowego wymiaru.

Rozwiązania kolorystyczne zawsze ściśle związane są z otoczeniem. Charakter przestrzeni i sposób, w jaki ludzie się w niej poruszają to aspekty mające wpływ na wybór odcieni, które będą kształtować wystrój pomieszczenia.
Riina Walli, Dyrektor Kreatywna agencji Vapa Media
kolory w przestrzeni biurowej

Zdecydowana zmiana z przykuwającymi oko kolorami

Kolory ziemi w odnowionym biurze Vapa Media współgrają z wejściem do biura zaaranżowanym w industrialnym stylu i wytyczają w przestrzeni dwie strefy ruchu. Walli zwraca uwagę na to, w jaki sposób kolory wywołują wrażenie głębi pozwalając na sukcesywne odkrywanie designerskiego charakteru całego pomieszczenia.

Dwa odcienie zieleni V451 Olive Grove i L447 Valley połączone z kolorem ziemi Y458 Merino płynnie prowadzą spojrzenie i zachęcają do odkrywania wnętrza od momentu wejścia do pomieszczenia.
Kontrastujące połączenie barw i dominujący design kreują niezwykle ciekawe i wyjątkowe wnętrze. Wallis zwraca uwagę, że nic nie przykuwa uwagi tak, jak różnorodne rozwiązania kolorystyczne podkreślające detale.

Połączenie biznesu i piękna

Z punktu widzenia biznesowego, Walli postrzega kolor zielony jako odcień kojarzony z optymizmem i motywacją, które wpisują się w wizję marki Vapa Media i idealnie reprezentują wizerunek firmy. Zastosowane kolory powinny być spójne ze stylem architektonicznym pomieszczenia i jednocześnie spełniać swoją rolę funkcjonalną związaną z biurowym charakterem wnętrza.

„Zielenie nawiązują do natury, a natura jest jednym z fundamentalnych źródeł kreatywności. Kolory ziemi również uspokajają i pozwalają na naładowanie baterii, gdy wokół panuje atmosfera intensywnej pracy”, stwierdza Walli.

Walli zależy na tym, aby miejsce pracy było przestrzenią, która motywuje i wspomaga pracowników w wykonywaniu ich obowiązków. Piękne otoczenie to bardzo ważny, chociaż często niedoceniany aspekt naszego życia.

kolory do biura
Chcemy kreować i widzieć piękno. Chciałabym, aby moi pracownicy mogli czerpać inspirację i cieszyć się estetyką miejsca, w którym realizują swoją pasję zawodową.
Riina Walli, Dyrektor Kreatywna Vapa Media

Wybierając farbę do biura pamiętaj o następujących zasadach

Odpowiedni odcień
Wybierając farbę, sprawdź na jakie odcienie może być barwiona. Przed ostateczną decyzją dotyczącą kolorystyki zawsze warto sięgnąć po próbki kolorów, np. w formie testera Tikkurila Optiva 5 bowiem nawet w zaawanasowanych wizualizacjach trudno przedstawić konkretny kolor farby i uchwycić, jak będzie prezentował się w danym wnętrzu i przy różnych rodzajach światła.

Powierzchnia
Sprawdź stan powierzchni, która ma być malowana i wcześniej zaplanuj stopień połysku wykończenia. Upewnij się, czy przed malowaniem podłoże nie wymaga uzupełnienia ubytków czy wypełnienia rys i nałożenia warstwy gruntującej.

Stopień połysku
Stopień połysku to parametr odpowiedzialny za sposób odbijania światła przez powłokę malarską. Matowe wykończenie uspokaja przestrzeń. 

Jakość powietrza w pomieszczeniu
Dla przestrzeni biurowych rekomendujemy stosowanie produktów z oznaczeniem M1, które zapewniają w pomieszczeniach odpowiednią jakość powietrza.

Chcesz dowiedzieć się więcej i mieć dostęp do materiałów przygotowanych specjalnie dla architektów i dekoratorów wnętrz?

Zainspiruj się najnowszymi trendami i poszerzaj swoją wiedzę na temat rozwiązań w dziedzinie wykończenia wnętrz. Dołącz do Tikkurila Pro Designer – strefy stworzonej specjalnie dla architektów i dekoratorów wnętrz.

Dołącz do Tikkurila Pro Designer
Dołącz teraz
dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl