Arena lodowa Hovet w Sztokholmie

Hovet Arena w nowej odsłonie

Przeprowadzona w ciągu ośmiu tygodni gruntowna renowacja sztokholmskiej hali Hovet Arena całkowicie odmieniła jej wygląd.

Gruntowna renowacja słynnej sztokholmskiej hali Hovet Arena trwała osiem tygodni.

Hovet Arena to słynna hala lodowa w stolicy Szwecji. Kiedy wiosną 2020 r. wprowadzono zakaz zgromadzeń publicznych ze względu na pandemię COVID-19, więc okres przestoju postanowiono wykorzystać na remont obiektu. Zakres prac obejmował renowację posadzek oraz malowanie ścian, aby po zniesieniu ograniczeń móc przywitać widzów i zawodników w odnowionych wnętrzach.

Właściciele szukali wykonawcy, który mógłby przeprowadzić remont obiektu  produktami Tikkurila. Wybór padł na firmę Wahlströms Måleri & Bygg.

Hovet arena

Wszechstronne wsparcie i wymiana pomysłów

Jednym z wyzwań było wybranie właściwych produktów do renowacji obiektu, dlatego Tomas Wahlström z Wahlströms Måleri & Bygg zwrócił się w tej sprawie o pomoc do spółki Stillströms Industrifärg AB, dystrybutora produktów Tikkurila.

Tomas Wahlström był niezwykle zadowolony z zakresu wsparcia,  które uzyskał od firmy Stillströms Industrifärg, jak również z odpowiedzi na zadane przez niego pytania dotyczące projektu. Dzięki terminowym dostawom farb realizacja projektu postępowała zgodnie z harmonogramem.

„Przez cały okres realizacji projektu mieliśmy profesjonalne wsparcie zarówno ze strony Stillströms Industrifärg, jak i Tikkurila. Obie firmy na bieżąco odpowiadały na wszystkie nasze pytania w kwestiach praktycznych i technicznych” — stwierdza Wahlström.
 

Hovet arena

Wytrzymałe powłoki i trwałe efekty

Firma Wahlströms Måleri & Bygg przystąpiła do realizacji projektu wybierając produkt, który był już im znany: Fontefloor EP 100 — uniwersalną wodorozcieńczalną farbę epoksydową. Jednak praca z dwuskładnikowymi produktami na bazie żywicy epoksydowej  była dla Wahlströms Måleri & Bygg czymś nowym, dlatego firma Stillströms Industrifärg zorganizowała szkolenie prezentujące tę grupę produktów i sposoby ich aplikacji.

 „Przejście z podstawowych farb do malowania ścian na produkty na bazie żywicy było pewnym wyzwaniem”, przyznaje Tomas Wahlström. „Praca z  produktami dłużej wysychającymi była miłą odmianą dla całej ekipy. Nareszcie nie musieliśmy ścigać się z czasem. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu i współpracy z Stillströms Industrifärg projekt zakończył się sukcesem”.

Powierzchnie betonowe zostały wcześniej oczyszczone przy pomocy szlifierek  z tarczami diamentowymi. Starannie usunięto warstwy zniszczonego betonu, a ubytki wypełniono mieszaniną piasku i Temafloor 400. Z ogromną starannością, ręcznie wyszlifowano klatki schodowe. Wykonanie wszystkich prac zajęło w sumie 8 tygodni.

Arena lodowa Hovet w Sztokholmie
Arena lodowa Hovet w Sztokholmie

Nie tylko sprzedaż farb

Projekt został uznany za sukces, a przedstawiciele Tikkurila cieszyli się, że mogli mieć w nim tak duży udział. Lelle Björklund, dyrektor handlowy w Stillströms Industrifärg, także była zadowolona z tej współpracy: „Aby nasza firma mogła rozwijać się w przyszłości, musimy oferować naszym klientom doskonałą obsługę. Aby utrzymać się na rynku, musimy oferować naszym klientom nie tylko dostawy farb, ale również odpowiednie szkolenia oraz usługi wykonawcze”.

Firma Wahlströms Måleri & Bygg była zachwycona efektem renowacji i jest gotowa kontynuować współpracę z Tikkurila w przyszłości.

Arena lodowa Hovet w Sztokholmie
dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl