Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie odmalowane farbą Tikkurila Argentum Plus

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie malowane farbami Tikkurila

Klinika Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów w Centrum Zdrowia Dziecka zyskuje nowe, przyjazne małym pacjentom oblicze. Z wykorzystaniem farb Tikkurila odnowione zostało całe czwarte piętro, na którym odbywają się zabiegi nierzadko ratujące dzieciom życie.

Odmalowano m.in. sale zabiegowe, korytarz oraz sale pacjentów. W każdej z nich mieści się jedno łóżko, fotel dla rodzica oraz specjalistyczna aparatura.

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie odmalowane farbą Tikkurila Argentum Plus

Specjalistyczne farby do malowania pomieszczeń szpitalnych

Do realizacji tego odpowiedzialnego zadania wybrano farby dedykowane do pomieszczeń, w których wymagane jest utrzymanie wysokiego poziomu higieny – Tikkurila Argentum Plus 20. Zawierają one aktywne srebro, które chroni pokrytą nią powierzchnię przed rozwojem mikroorganizmów. Dzięki temu pomalowane ściany i sufity zyskują nie tylko piękny wygląd, ale także dodatkowe zabezpieczenie przed bakteriami, wirusami, drożdżami i pleśnią.

Co niezwykle istotne w dobie pandemii, Tikkurila Argentum Plus 20 wykazuje wysokie właściwości inaktywujące wirusy przeciwko koronawirusowi bydła. Oznacza to, że farba ta przyspiesza inaktywację wirusów typu koronowego, które miały kontakt z pomalowaną powierzchnią. Testy zostały przeprowadzone przez zewnętrzne laboratorium Eurofins.

Farba ta jest łatwa w utrzymaniu czystości i można ją zmywać szpitalnymi detergentami i środkami dezynfekującymi bez obaw o obniżenie estetyki powłoki. Jednocześnie niemal nie wydziela Lotnych Związków Organicznych.

Przeczytaj wiecej o farbie Tikkurila Argentum Plus i zobacz raporty z przeprowadzonych testów >>

 

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie odmalowane farbą Tikkurila Argentum Plus
Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie odmalowane farbą Tikkurila Argentum Plus

Kolorystyka przyjazna dla małych pacjentów

Z bogatej palety ponad 13 tys. odcieni dostępnych w palecie Tikkurila Symphony do pomalowania pomieszczeń mających służyć małym pacjentom i ich rodzicom w CZD wybrano zestawienie bieli oraz ciepłych barw o numerach G315 oraz F315. Wśród przyjaznych dzieciom kolorów łatwiej o optymizm i uśmiech na twarzach, które sprzyjają szybkim powrotom do zdrowia.   

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl