Tikkurila Argentum Plus 20 — farba do malowania ścian w szpitalach

Tikkurila Argentum Plus 20 — farba do malowania ścian w szpitalach

Szpital Vidzeme jest jednym z największych łotewskich szpitali, przyjmującym ponad 1200 pacjentów rocznie. Jest też placówką o niekwestionowanej renomie, a w 2021 r. zdobył tytuł najlepszego szpitala na Łotwie.

Sale szpitalne to pomieszczenia o szczególnych wymaganiach. Ściany w takich wnętrzach muszą być łatwe do utrzymania w czystości i posiadać właściwości antybakteryjne. Aby spełnić te wymogi, podczas ostatniego remontu szpitala, inwestor zdecydował się na pomalowanie ścian wewnętrznych wodorozcieńczalną, półmatową farbą Tikkurila Argentum Plus 20, wyróżniającą się niskim poziomem emisji lotnych związków organicznych.

Farby Tikkurila Argentum Plus 7 i 20 mają w składzie szkło fosforanowe zawierające srebro, które zapobiega rozwojowi wirusów i bakterii na pomalowanej powierzchni. Farba charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie, dzięki czemu pomalowaną powierzchnię można czyścić szpitalnymi detergentami i środkami dezynfekującymi. 

Właściwości antybakteryjne pomalowanej powierzchni zostały zbadane zgodnie z wymogami normy ISO 22196. W testach wykorzystano szczepy bakterii Staphylococcus aureus ATCC 6538P i Escherichia coli ATCC 8739. Farba posiada także właściwości przyspieszonego inaktywowania koronawirusów, gdy mają styczność z pomalowaną powierzchnią.

Farba Tikkurila Argentum do malowania ścian w szpitalach
W szpitalu w Vidzeme zostało pomalowanych ponad 10 000 m kw. ścian.
Od ponad roku pracujemy w pomieszczeniach pomalowanych farbami Tikkurila. Pomalowane powierzchnie są bardzo trwałe i łatwe w utrzymaniu — wytrzymują zarówno codzienne sprzątanie, jak i kompleksowe czyszczenie. Każdego dnia wykonujemy standardowe sprzątanie, a cztery razy w roku wszystkie oddziały przechodzą gruntowne czyszczenie, które obejmuje mycie wszystkich ścian, podłóg, sufitów i mebli. Ze względu na obowiązujące normy czystości i częstotliwość sprzątania kolory farb muszą być bardzo trwałe. Farby Tikkurila Argentum Plus 20 nie odbarwiają się wskutek sprzątania; zachowują pierwotny odcień nawet po zastosowaniu ściernej pasty czyszczącej. Jest to bardzo ważne ze względu na to, że w szpitalu jest ciągły ruch, więc powierzchnie ścian muszą cały czas wyglądać jak nowe.
Aija Bille-Leščova, kierowniczka działu utrzymania czystości Szpitala Vidzeme

Trwałe kolory, estetycznie wyglądające ściany

W szpitalu w Vidzeme pomalowano ponad 10 000 m2 ścian, zarówno w przestrzeniach wspólnych, takich jak korytarze i oddziały, jak i w punkcie pobrań krwi oraz w laboratorium, gdzie utrzymanie wysokich standardów higieny ma szczególne znaczenie.

W korytarzach i na oddziale rehabilitacji zastosowano odcienie szarości i brązu F428 Necklace i X484 Muscovite, natomiast oddziały neurologiczne zostały pomalowane na odcień spokojnej zieleni NCS S 0540-G50Y.

farba Tikkurila Argentum do malowania ścian w szpitalu

Środki stosowane do codziennego czyszczenia ścian

Kolejną cechą farby Tikkurila Argentum Plus 20, docenianą na co dzień przez personel sprzątający jest to, że gdy na ścianę wyleje się płyn, pozostaje on tylko na wierzchniej warstwie farby i nie jest wchłaniany do głębszych powłok. Jest to bardzo wygodne ze względu na to, że nie zawsze jest możliwe natychmiastowe zmycie plamy. Niezależnie od tego, jak długo plama pozostanie na ścianie pomalowanej farbą Tikkurila Argentum Plus 20, jej usunięcie będzie łatwe. 

Tikkurila Argentum - farba przeciw bakteriom i wirusom
farba do malowania szpitali Tikkurila Argentum

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych rozwiązaniach? Eksperci Tikkurila zawsze chętnie pomogą Ci wybrać właściwy produkt lub rozwiązanie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI, ABY ZNALEŹĆ ODPOWIEDNIE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO PROJEKTU
Skontaktuj się z naszym doradcą
dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl