Pomieszczenia biurowe agencji digital w Gdańsku.

Biuro agencji digital w kolorach Tikkurila

Nowe biuro agencji digital Zjednoczenie.com zachwyca designerskim szykiem w biało-czarnej odsłonie.

Agencja interaktywna Zjednoczenie.com działa w Gdańsku od ponad 20 lat. Ostatnio zmienili siedzibę na lokal w samym centrum gdańskiej Oliwy. Ściany i sufity nowego biura zostały odświeżone przy pomocy farb Tikkurila. Jakie wrażenia mają pracownicy po przeprowadzce?
 

Pomieszczenia biurowe agencji digital w Gdańsku.

Przyjazna atmosfera i troska o środowisko pracy

Zmiana siedziby jest okazją do tego, aby zastosować nowoczesne rozwiązania aranżacyjne.

„Od lat pracujemy z Tikkurila w zakresie kampanii digital i bardzo ucieszyła nas możliwość przetestowania produktów marki w przestrzeni biura", mówi Bartłomiej Pawluk, prezes agencji Zjednoczenie.com. 

Zdrowie i bezpieczne środowisko pracy zapewniające dobre samopoczucie pracowników stanowi dla właścicieli agencji absolutny priorytet. Dlatego do malowania ścian w głównym pomieszczeniu wybrano farbę Tikkurila Optiva Clean Air. 

Ściana w biurze pomalowana farbą oczyszczającą powietrze Tikkurila Optiva Clean Air.
Ściana w biurze pomalowana farbą oczyszczającą powietrze Tikkurila Optiva Clean Air.

Farba oczyszczająca powietrze w pomieszczeniach

Tikkurila Optiva Clean Air to farba, która aktywnie oczyszcza powietrze wewnątrz pomieszczeń. Dzięki innowacyjnej formule redukuje poziom formaldehydu, szkodliwego związku obecnego w wielu materiałach budowlanych i przedmiotach codziennego użytku.

Produkt posiada międzynarodowy certyfikat EU Ecolabel, klasy emisyjności M1 i A+ potwierdzające najniższy poziom emisji substancji chemicznych, w tym LZO (Lotnych Związków Organicznych) oraz rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Jest plamoodporna i można wielokrotnie ją zmywać, również na mokro.

Postawiono na kolorystyczną klasykę – czarno-biały duet Y498 Indian Ink z kolekcji Tikkurila Feel the Color oraz RAL 9016 Traffic white.

Aby zminimalizować ilość warstw potrzebnych do pokrycia żółtej ściany idealną czernią zastosowano farbę podkładową Tikkurila Optiva Primer zabarwioną na kolor zbliżony do odcienia, na który malowano.

Sufit bez smug i pasów

Do pomalowania sufitów wykorzystano farbę Tikkurila Anti-Reflex White [2], która tworzy jednolitą, głęboko matową powierzchnię. Dodatkowo właściwości antyrefleksyjne farby optycznie niwelują niedoskonałości podłoża, dzięki czemu pomalowany sufit jest idealnie gładki, bez smug i pasów.
 

Biało-czarne ściany w biurze pomalowane farbą oczyszczającą powietrze Tikkurila Optiva Clean Air.

Malowanie płytek w kuchni

Oryginalnie kuchnia w biurze była w stylu rustykalnym, co zupełnie odbiegało od estetyki agencji. Aby jednak uniknąć uciążliwego, czasochłonnego remontu związanego ze skuwaniem i wymianą kafelków na ścianach, postanowiono je po prostu pomalować.

Płytki w kuchni pomalowane farbą do kafelków Tikkurila Luja Ceramic Tiles.

Tu idealnie sprawdziła się farba do malowania płytek ceramicznych Tikkurila Luja Ceramic Tiles. Jest to produkt 2 w 1, który jednocześnie spełnia funkcję podkładu i farby nawierzchniowej. Farba świetnie sprawdzi się w kuchni lub stołówce, ponieważ jest odporna na zabrudzenia, działanie wody oraz na zmywanie środkami czyszczącymi.  

Tikkurila Luja Ceramic Tiles może być barwiona na tysiące kolorów. W Zjednoczeniu konsekwentnie wybrano kolor czary Y498 Indian Ink, który spowodował, że tradycyjna kuchnia zyskała designerski sznyt.
 

Miesiące na home-office pokazały nam, jak ważne jest miejsce pracy. Bardzo doceniamy fakt, że wnętrze, w którym się spotykamy, będzie jednocześnie funkcjonalne, ekologiczne i miłe dla oka.
Aleksandra Berezecka, Dyrektor Operacyjna w agencji Zjednoczenie.com
dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl