W sieci handlowej Hemköp zrównoważone zakupy zaczynają się od powłoki podłogowej przyjaznej środowisku

Rozwiązania podłogowe przyjazne środowisku w sieci handlowej Hemköp

Hemköp to prężnie działająca i dynamicznie rozwijająca się szwedzka sieć sklepów spożywczych.

Do sieci Hemköp należy około 200 sklepów na terenie Szwecji, a jej celem jest zapewnienie klientom odpowiednich warunków do dokonywania zrównoważonych wyborów, które dodatkowo zwiększają radość z zakupów.

Najnowszy sklep sieci został otwarty w Sickla Galleria w Sztokholmie we wrześniu 2022 roku. Okręg Sickla rozwija się bardzo dynamicznie, powstają w nim nowe osiedla mieszkaniowe, biura i sklepy, a także infrastruktura transportu publicznego. Wszystko to sprawia, że jest to doskonała lokalizacja dla nowego sklepu o powierzchni około 1700 m2 pełnego znakomitych produktów, smakowitych inspiracji i dań gotowych.

Rozwiązania podłogowe w zgodzie ze środowiskiem naturalnym w Hemköp Sickla Galleria podkreślają radość z posiłków
Zrównoważone wybory w zgodzie ze środowiskiem naturalnym w Hemköp Sickla Galleria dodatkowo zwiększają radość z zakupów. Podczas projektowania sklepu największy nacisk położono na dobre samopoczucie klientów, spełnienia norm ochrony środowiska, a także praktyczną funkcjonalność i walory estetyczne przestrzeni. W miejscu takim jak sklep podłoga musi odporna na zużycie, ale oprócz tego inwestorowi zależało, aby była ona atrakcyjna wizualnie i oryginalna.

Zakupy w parze z troską o środowisko naturalne

Firma Hemköp bardzo poważnie podchodzi do zagadnień związanych z z produkcją i spożyciem żywności, a także do własnej odpowiedzialności w tym obszarze. Jednym z priorytetów firmy jest aktywne działanie w budowaniu zrównoważonego świata żywności oraz troska o przyszłość, w której jedzenie będzie lepiej smakowało, będzie bogatsze w składniki odżywcze i bardziej zróżnicowane. 

Aby osiągnąć tak ambitne cele, sieć Hemköp odpowiednio dobiera asortyment produktów, inspirując miłośników jedzenia do dokonywania bardziej zrównoważonych wyborów, które będą lepsze dla planety i klimatu. Realizując ten plan, firma Hemköp dokłada wszelkich starań, by podkreślać znaczenie dobrej jakości żywności produkowanej w zrównoważonych i ekologicznych warunkach. 

Posadzka zapewniająca komfort i dobre samopoczucie

Kierując się ideą zrównoważonego rozwoju, podczas remontu sklepu firma Hemköp postawiła na produkty i rozwiązania Tikkurila. W swojej ofercie Tikkurila posiada  powłoki Tikkurila Cozy Floor  z certyfikatem niskoemisyjności M1. 

To rozwiązanie, które zapewnia nowoczesny wygląd, a jednocześnie gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Dzięki pozytywnemu wpływowi na jakość powietrza, a także świetnym parametrom akustycznym zapewnia ona wygodę i bezpieczeństwo dla użytkowników.

Elastyczna, samopoziomująca, dwuskładnikowa powłoka z poliuretanu może być stosowana wszędzie tam, gdzie potrzebna jest trwała, i atrakcyjna wizualnie powierzchnia bez spoin. Idealna do stosowania w takich pomieszczeniach, jak np. obiekty użyteczności publicznej - szkoły, biblioteki, kawiarnie, sklepy czy biura. Powłoka ta nadaje się również do posadzek wyposażonych w ogrzewanie podłogowe.

Podczas renowacji sklepu w Sikla Galleria największy nacisk położono na dobre samopoczucie klientów, ochronę środowiska, a także praktyczną funkcjonalność i walory estetyczne przestrzeni. W miejscu takim jak sklep podłoga musi odporna na zużycie, ale oprócz tego inwestorowi zależało, aby była ona atrakcyjna wizualnie i oryginalna.

System Cozy Floor spełnił wszystkie wymagania inwestora, który zdecydował się na zastosowanie tego rozwiązania na całej powierzchni sklepu.

Rozwiązania podłogowe w zgodzie ze środowiskiem naturalnym w Hemköp Sickla Galleria
Rozwiązania podłogowe w zgodzie ze środowiskiem naturalnym w Hemköp Sickla Galleria

Nieograniczone możliwości wyboru kolorów i wzorów

Odpowiednie wykończenie podłogi ma ogromny wpływ na estetykę przestrzeni - może zwiększać jej atrakcyjność, wprowadzać spokój i harmonię, a także przyciągać wzrok. Powłoki Tikkurila Cozy Floor można barwić na dowolne kolory, co pozwala uzyskać efekt dopasowany do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu można stworzyć aranżacje dopasowaną do pozostałych elementów wystroju wnętrza.

Oprócz jednokolorowych powierzchni, system Tikkurila Cozy Floor umożliwia też swobodne stworzenie różnych wzorów, np. poprzez łączenie kolorów i dodatków można uzyskać efekt zbliżony do naturalnych kamieni i marmuru. W sklepie w Sickla Galleria Firma Hemköp zdecydowała się na użycie odcienia beżowo-szarego RAL 7006. W obiekcie wykorzystano 4 299 litrów farby o grubości 2,5 mm, uzyskując gładkie wykończenie powierzchni o niskim połysku.

Twój partner w zrównoważonym rozwoju

W Tikkurila skupiamy się na opracowywaniu rozwiązań poprawiających jakość powietrza w pomieszczeniach. Naszym celem jest niska zawartość lotnych związków organicznych w produktach oraz maksymalna redukcja ich emisji.

W ofercie Tikkurila znajduje się szereg produktów z certyfikatem niskoemisyjności M1, takich jak właśnie system Tikkurila Cozy Floor, a także wodorozcieńczalne powłoki i systemy malarskie zgodne z deklaracją EPD, które spełniają wymogi klasyfikacji LEED i BREEAM.

Cieszymy się zaufaniem klientów, ponieważ dostarczamy produkty najwyższej jakości, które gwarantują długi okres użytkowania, a także zmniejszają wpływ na środowisko w całym ich cyklu życia. W każdym naszym działaniu myślimy o przyszłości.

Rozwiązania podłogowe w zgodzie ze środowiskiem naturalnym w Hemköp Sickla Galleria
Rozwiązania podłogowe w zgodzie ze środowiskiem naturalnym w Hemköp Sickla Galleria

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych rozwiązaniach? Eksperci Tikkurila zawsze chętnie pomogą Ci wybrać właściwy produkt lub rozwiązanie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI, ABY ZNALEŹĆ ODPOWIEDNIE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO PROJEKTU
Skontaktuj się z naszym doradcą
dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl