Aplikacja farby Tikkurila Temafloor P300 na betonowej posadzce w garażu

Zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem i dowiedz się, jak skutecznie zabezpieczyć betonową podłogę w garażu farbą nawierzchniową Tikkurila Temafloor P300.

Podłoga w pomieszczaniach, takich jak garaże jest narażona na duże obciążenia mechaniczne, dlatego powłoki, którymi pokrywa się tego typu obiekty muszą wykazywać się wysoką trwałością i odpornością na ścieranie. Nie mniej ważne są walory estetyczne, a także komfort użytkowania. Zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem i dowiedz się, jak skutecznie zabezpieczyć betonową podłogę w garażu farbą nawierzchniową Tikkurila Temafloor P300

Aplikacja farby nawierzchniowej Temafloor P300 na nowej betonowej posadzce w garażu.

1. Przygotowanie powierzchni

Sprawdzenie stanu podłoża

Przed rozpoczęciem pracy sprawdź czy na podłożu nie ma śladów mleczka cementowego, metalowych prętów, a także tłustych zabrudzeń, takich jak olej lub smar. Ściany garażu zabezpiecz najlepiej folią remontową. Pamiętaj o prawidłowym oświetleniu i wentylacji pomieszczenia, które ma być malowane.

Przygotowanie powierzchni do malowania 

Zacznij od szlifowania. Używaj środków ochrony indywidualnej, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. W trudno dostępnych miejscach, takich jak: narożniki, połączenia ścian z podłogą oraz odpływach używaj szlifierki ręcznej. Namiar kurzu i pyłu usuń z podłogi za pomocą wydajnego odkurzacza.

 Upewnij się, że temperatura otoczenia, wilgotność względna i temperatura powierzchni w garażu są zgodne z zaleceniami producenta farby.

posadzka w garażu przed malowaniem

2. Wypełnianie ubytków

Przygotuj masę szpachlową poprzez wymieszanie nierozcieńczonego lakieru podkładowego z utwardzaczem Tikkurila Temafloor lub czystym piaskiem. Przed nałożeniem masy szpachlowej zagruntuj miejsca, które będą wypełniane. Wypełnij zagruntowane pęknięcia i ubytki świeżą masą szpachlową. Staraj się nałożyć jak najcieńszą warstwę. Jeżeli warstwa szpachli będzie zbyt gruba, zeszlifuj ją na płasko, po jej wyschnięciu.

 

Gruntowanie posadzki betonowej

3. Aplikacja podkładu

Przygotuj podkład w odpowiednich proporcjach. Osobno wymieszaj wszystkie składniki, a następnie je połącz. Aby lepiej uszczelnić pory, dodaj do podkładu rozcieńczalnik.

Nałóż mieszankę na podłogę i równo rozprowadź przy użyciu wałka. W razie potrzeby ponownie zagruntuj podłoże. Obszary trudniejsze do pomalowania, takie jak odpływy, narożniki i listwy, najlepiej najpierw malować pędzlem lub małym wałkiem.
 

Malowanie posadzki betonowej

4. Aplikacja warstwy nawierzchniowej

Wymieszaj wszystkie składniki osobno. Następnie połącz farbę bazową i utwardzacz w odpowiednich proporcjach. Dokładnie wymieszaj bazę z utwardzaczem - uzyskanie jednolitej masy wymaga mieszania przez ok. 2 minuty. Mieszaninę nakładaj porcjami na podłogę. Pamiętaj, aby wykorzystać mieszaninę w czasie odpowiednim czasie, zgodnie z instrukcją producenta.

Rozprowadź mieszaninę za pomocą gumowej lub metalowej pacy, tak aby uzyskać wymaganą grubość powłoki. Wyrównaj wałkiem, a na koniec użyj wałka z kolcami, aby usunąć pęcherzyki powietrza.
 

 

Dowiedz się więcej o powłokach Tikkurila na powierzchnie z betonu.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O NASZYCH ROZWIĄZANIACH
Więcej rozwiązań na posadzki betonowe
dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl