Climate cooler

Tikkurila ClimateCooler – inteligentne powłoki dachowe

Szybko zauważalne korzyści, długotrwałe rozwiązania

Na całym świecie przepisy dotyczące ochrony środowiska ulegają zaostrzeniu. Jednocześnie konsumenci oczekują rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Wnoszone są budynki o niemal zerowym zapotrzebowaniu na energię, ale istniejące obiekty budowlane wciąż są odpowiedzialne za 40% całkowitej emisji CO2 na świecie. Wiadomym jest, że nienagrzewające się dachy to jeden z najszybszych sposobów, aby przy jak najniższych kosztach obniżyć emisję związków węgla i rozpocząć żmudne zadanie spowalniania zachodzących zmian klimatycznych.

Tikkurila już teraz oferuje inteligentny system malowania dachów odbijający promieniowanie słoneczne. Inteligentny dach zmniejsza potrzebę stosowania klimatyzacji i ma korzystny wpływ nie tylko na środowisko, ale także na klimat wewnątrz budynku. Pomagają obniżyć rachunki za energię elektryczną. Zwykle potrzeba lat, aby zauważyć zwrot z inwestycji w rozwiązania energooszczędne.

Jednak Tikkurila ClimateCooler zapewnia natychmiastowy efekt. Inwestycja jest relatywnie niska, zarówno jeśli chodzi o nakłady czasu, jak i pieniędzy, co oznacza, że nowy system powłok dachowych szybko przekłada się na realne oszczędności. Powłoka Tikkurila w kolorze białym odbija do 80% słonecznego promieniowania podczerwonego, w porównaniu z dachem krytym czarną papą bitumiczną.  Dokładna ilość odbitych promieni zależy od systemu powłok malarskich, koloru powłoki oraz typu dachu i materiału jakim zostały pokryty. Im cieplejszy klimat, tym lepszy efekt!

Tikkurila-ClimateCooler–inteligentne-powłoki-dachowe

Wyjątkowa gama produktów

Tikkurila ClimateCooler to wodorozcieńczalna powłoka dachowa odbijająca promieniowanie cieplne. Zastosowanie tej powłoki to sprytny sposób na niższe zużycie energii w budynkach, tym samym oszczędzając pieniądze i środowisko naturalne. Działanie systemu powłok dachowych Tikkurila ClimateCooler zostało potwierdzone przez uznane międzynarodowe laboratoria. Nasza inteligentna farba dachowa wykorzystuje technologię, dzięki której pomalowana powierzchnia może odbić nawet 80% promieniowania cieplnego. Poprawia to ogólną jakość i funkcjonalność dachu oraz przedłuża jego okres eksploatacji.

Dachy pokryte powłoką Tikkurila ClimateCooler mają niższą temperaturę, a w konsekwencji mniejszy wpływ na nagrzanie się pomieszczeń wewnątrz budynku, przez co potrzebna jest mniejsza ilość energii, aby schłodzić powietrze wlatujące do układu klimatyzacji budynku. Zastosowanie Tikkurila ClimateCooler zmniejsza potrzebę chłodzenia i przekłada się na oszczędności finansowe.  
 

Tikkuirla-ClimateCooler-inteligentna-farba-dachowa-wykorzystuje-technologię-dzięki-której-pomalowana-powierzchnia-może-odbić-nawet-80%-promieniowania-cieplnego
Tikkurila ClimateCooler to inteligentna farba dachowa wykorzystuje technologię, dzięki której pomalowana powierzchnia może odbić nawet 80% promieniowania cieplnego.
  • Redukcja kosztów chłodzenia budynków.
  • Większa trwałość pokrycia dachowego, ponieważ powłoka chroni przed destrukcyjnym oddziaływaniem wysokiej temperatury.

Zastosowanie preparatów Tikkurila ClimateCooler oznacza także korzyści dla klimatu. Redukcja chłodzenia oznacza większe oszczędności oraz mniejszą emisję CO₂.
 

Dwie rodziny produktów – Uni i Flex

Produkty z gamy Tikkurila ClimateCooler są dostępne w dwóch wariantach – Uni i Flex. Oba oferują takie same korzyści, jeśli chodzi o odbijanie promieniowania cieplnego, i oba są dostępne w takich samych kolorach: czarnym, jasnym szarym, ciemnym brązowym, czerwonym ceglastym, białym i antracytowym. Różnica polega na rodzaju powierzchni, do których są przeznaczone. 

Produkty z rodziny Uni mogą być stosowane na dachy pokryte dachówką betonową, płytami włóknisto-cementowymi oraz na zagruntowane dachy blaszane. Podczas gdy rodzina Flex zalecana jest na pokrycia dachowe bitumiczne i z płyt włóknisto-cementowych.  Produkty Flex są bowiem bardziej elastyczne i opracowano je z myślą o trudnych podłożach.

Wyjątkowe korzyści systemu Tikkurila ClimateCooler

  • Niższa temperatura powierzchni dachu
  • Lepszy klimat wewnątrz budynku
  • Mniejsze zużycie energii potrzebnej do ochładzania budynku
  • Niższa emisja CO₂
  • Dobra przyczepność powłoki
  • Okres eksploatacji dachu wydłużony o wiele lat

 

aplikacja-Tikkurila-ClimateCooler
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat systemu termoizolacji dachu Tikkurila ClimateCooler?
Skontaktuj się z nami

Jak działa system Tikkurila ClimateCooler:

Obejrzyj wideo, jak wykonać termoizolację dachu z systemem Tikkurila ClimateCooler.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl