wnętrze szpitala pomalowane farbą Tikkurila Argentum

Tikkurila Argentum Plus - specjalistyczna farba inaktywująca wirusy

Tikkurila Argentum Plus to specjalistyczna farba nawierzchniowa o właściwościach inaktywujących wirusy typu koronawirus bydła.

Ochrona powierzchni przed bakteriami

Farba Tikkurila Argentum Plus została opracowana, aby zabezpieczać i jednocześnie upiększać wnętrza. To wodorozcieńczalna, specjalistyczna farba nawierzchniowa do ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń wymagających utrzymania wysokiego poziomu higieny. Występuje w dwóch stopniach połysku: mat [7] oraz półmat [20].

Farba zawiera aktywne srebro, które wraz z zachowaniem wysokiego poziomu higieny w obiekcie, zapobiega wzrostowi bakterii na wymalowanej powierzchni. Produkt został poddany testom zgodnie z normą ISO 22196.

Zobacz raport z testów Tikkurila Argentum Plus 20

Zobacz raport z testów Tikkurila Argentum Plus 7

Tikkurila Argentum Plus 20 - farba zwalczająca wirusy.
sala operacyjna

Farba wykazująca wysokie właściwości inaktywujące wirusy

Farba Tikkurila Argentum Plus została przetestowana pod kątem wysokiej aktywności inaktywującej wirusy przeciwko koronawirusowi bydła (S379 Riems) przy użyciu ilościowego testu nośnikowego zgodnie z ISO 21702: 201.

Test został przeprowadzony przez zewnętrzny instytut Eurofins Laboratory (raport z dn. 3.02.2022).

Zobacz raport z testów Tikkurila Argentum Plus 7

Zobacz raport z testów Tikkurila Argentum Plus 20

 

Wysoka odporność powłoki na zużycie i ścieranie

Tikkurila Argentum Plus dzięki wysokiej wytrzymałości na zużycie, jest odporna na przemywanie detergentami i środkami dezynfekującymi stosowanymi w szpitalach.

Farba doskonale sprawdzi się w malowaniu ścian i sufitów w pomieszczeniach wymagających utrzymania wysokiego poziomu higieny, takich jak miejsca użyteczności publicznej, w tym obiektach szkolno-wychowawczych, służby zdrowia (szpitale, laboratoria, przychodnie, gabinety, sale operacyjne, zabiegowe, stacje dializ, szkoły, przedszkola itp.) oraz w zakładach usługowych i produkcyjnych, w których powierzchnie narażone są na szczególnie silne obciążenia.

Tikkurila Argentum Plus 7 - farba przeciw wirusom i bakteriom.
Tikkurila Argentum zwalcza bakterie

Jak działa Tikkurila Argentum Plus?

Tikkurila Argentum Plus tworzy powłokę łatwą do czyszczenia. Zawiera aktywne srebro, które jest skutecznym środkiem zapobiegającym rozwojowi drobnoustrojów na malowanej powierzchni i dzięki temu zapewnia odpowiedni poziom higieny w pomieszczeniu.

Jak działają jony srebra?

• Powłoka farby jest jednorodna i jony srebra są w niej równomiernie rozłożone.
• W momencie pojawienia się bakterii na pomalowanej powierzchni, zawarte w farbie jony srebra wnikają do komórki bakterii zapobiegając procesowi ich namnażania.
• W samej bakterii powodują zmiany w jej metabolizmie doprowadzając do obumarcia.

Odnowione wnętrza Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Klinika Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów w Centrum Zdrowia Dziecka zyskuje nowe, przyjazne małym pacjentom oblicze. Z wykorzystaniem przekazanych przez Tikkurila Polska S.A. farb odnowione zostało całe czwarte piętro, na którym odbywają się zabiegi nierzadko ratujące dzieciom życie. Odmalowano m.in. sale zabiegowe, korytarz oraz sale pacjentów.


Do realizacji tego odpowiedzialnego zadania wybrano farby dedykowane do pomieszczeń, w których wymagane jest utrzymanie wysokiego poziomu higieny – Tikkurila Argentum Plus 20

Dowiedz się więcej

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie malowane farbą Tikkurila Argentum Plus
M1 logo

Niski poziom emisji w trakcie i po malowaniu

Tikkurila Argentum Plus to farba z klasą emisji budowlanej M1, co oznacza, że cechuje się niskim poziomem emisji substancji chemicznych, w tym LZO (Lotne Związki Organiczne) zarówno w trakcie, jak i po malowaniu.

Klasyfikacja materiałów budowlanych określa nieprzekraczalne wartości związane z emisją LZO, formaldehydu i amoniaku. Również oceniane jest stężenie substancji o nieprzyjemnym zapachu. Najwyższa kategoria M1 przyznawana jest materiałom, które charakteryzują się znikomą emisją substancji chemicznych w pomieszczeniach.

Certyfikat M1

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl