wnętrze szpitala pomalowane farbą Tikkurila Argentum

Tikkurila Argentum - specjalistyczna farba inaktywująca wirusy

Tikkurila Argentum 20 to specjalistyczna farba nawierzchniowa o właściwościach inaktywujących wirusy typu koronawirus bydła.

Ochrona powierzchni przed bakteriami

Tikkurila Argentum która została opracowana, aby zabezpieczać i jednocześnie upiększać wnętrza. To wodorozcieńczalna, półmatowa, specjalistyczna farba nawierzchniowa do ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń wymagających utrzymania wysokiego poziomu higieny.

Farba zawiera aktywne srebro, które wraz z zachowaniem wysokiego poziomu higieny w obiekcie, zapobiega wzrostowi bakterii na wymalowanej powierzchni. Produkt został poddany testom zgodnie z normą ISO 22196.

Tikkurila Argentum - farba zwalczająca wirusy
sala operacyjna

Farba wykazująca wysokie właściwości inaktywujące wirusy

Farba Tikkurila Argentum została przetestowana pod kątem wysokiej aktywności inaktywującej wirusy przeciwko koronawirusowi bydła (S379 Riems) przy użyciu ilościowego testu nośnikowego zgodnie z ISO 21702: 201.

Test został przeprowadzony przez zewnętrzny instytut Eurovir Hygiene-Labor GmbH (data raportu z testu: 4 stycznia 2021).
 

Pobierz raport

Wysoka odporność powłoki na zużycie i ścieranie

Tikkurila Argentum dzięki wysokiej wytrzymałości na zużycie, jest odporna na przemywanie detergentami i środkami dezynfekującymi stosowanymi w szpitalach.

Farba doskonale sprawdzi się w malowaniu ścian i sufitów w pomieszczeniach wymagających utrzymania wysokiego  poziomu  higieny, takich jak miejsca użyteczności publicznej, w tym w obiektach  szkolno-wychowawczych, służby  zdrowia  (szpitale, laboratoria, przychodnie, gabinety, sale operacyjne, zabiegowe, stacje dializ, szkoły, przedszkola itp.) oraz w zakładach usługowych  i produkcyjnych, w których powierzchnie narażone są na szczególnie silne obciążenia.

Tikkurila Argentum zwalcza bakterie

Jak działa Tikkurila Argentum?

Tikkurila Argentum tworzy powłokę łatwą do utrzymania w czystości. Farba zawiera aktywne srebro, które zapobiega wzrostowi bakterii na wymalowanej powłoce i zapewnia odpowiedni poziom higieny w pomieszczeniu.

Jak działają jony srebra?

• Powłoka farby jest jednorodna i jony srebra są w niej równomiernie rozłożone.
• W momencie pojawienia się bakterii na pomalowanej powierzchni, zawarte w farbie jony srebra wnikają do komórki bakterii zapobiegając procesowi ich namnażania.
• W samej bakterii powodują zmiany w jej metabolizmie doprowadzając do obumarcia.

szpital w Helsinkach

Farby Tikkurila pomagają utrzymać zdrowie i higienę w szpitalu New Children’s Hospital

Otwarty we wrześniu 2018 roku szpital New Children’s Hospital w Helsinkach oferuje specjalistyczną, wymagającą opiekę zdrowotną dzieciom z całej Finlandii.

Tikkurila Argentum, farba z klasą emisji materiałów budowlanych M1, została wybrana do projektu malowania pomieszczeń szpitalnych, w których muszą być spełnione najsurowsze wymagania związane z utrzymaniem higieny.

Dowiedz się więcej o realizacji

Niski poziom emisji w trakcie i po malowaniu

Tikkurila Argentum to farba z klasą emisji budowlanej M1, co oznacza, że cechuje się niskim poziomem emisji substancji chemicznych zarówno w trakcie, jak i po malowaniu.

Klasyfikacja materiałów budowlanych określa nieprzekraczalne wartości związane z emisją LZO, formaldehydu i amoniaku. Również oceniane jest stężenie substancji o nieprzyjemnym zapachu. Najwyższa kategoria M1 przyznawana jest materiałom, które charakteryzują się znikomą emisją substancji chemicznych w pomieszczeniach.

M1 logo

Chcesz dowiedzieć się więcej o farbie Tikkurila Argentum? Nasi doradcy chętnie udzielą wszelkich informacji.

Skontaktuj się z naszym doradcą
dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl