wnętrze szpitala pomalowane farbą Tikkurila Argentum

Tikkurila Argentum Plus 20 - specjalistyczna farba inaktywująca wirusy

Tikkurila Argentum Plus 20 to specjalistyczna farba nawierzchniowa o właściwościach inaktywujących wirusy typu koronawirus bydła.

Ochrona powierzchni przed bakteriami

Tikkurila Argentum Plus 20 która została opracowana, aby zabezpieczać i jednocześnie upiększać wnętrza. To wodorozcieńczalna, półmatowa, specjalistyczna farba nawierzchniowa do ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń wymagających utrzymania wysokiego poziomu higieny.

Farba zawiera aktywne srebro, które wraz z zachowaniem wysokiego poziomu higieny w obiekcie, zapobiega wzrostowi bakterii na wymalowanej powierzchni. Produkt został poddany testom zgodnie z normą ISO 22196.

Zobacz raport z testów

 

Tikkurila Argentum Plus 20 - farba zwalczająca wirusy
sala operacyjna

Farba wykazująca wysokie właściwości inaktywujące wirusy

Farba Tikkurila Argentum Plus 20 została przetestowana pod kątem wysokiej aktywności inaktywującej wirusy przeciwko koronawirusowi bydła (S379 Riems) przy użyciu ilościowego testu nośnikowego zgodnie z ISO 21702: 201.

Test został przeprowadzony przez zewnętrzny instytut Eurovir Hygiene-Labor GmbH.

Pobierz raport z testów

Wysoka odporność powłoki na zużycie i ścieranie

Tikkurila Argentum Plus 20 dzięki wysokiej wytrzymałości na zużycie, jest odporna na przemywanie detergentami i środkami dezynfekującymi stosowanymi w szpitalach.

Farba doskonale sprawdzi się w malowaniu ścian i sufitów w pomieszczeniach wymagających utrzymania wysokiego  poziomu  higieny, takich jak miejsca użyteczności publicznej, w tym w obiektach szkolno-wychowawczych, służby  zdrowia  (szpitale, laboratoria, przychodnie, gabinety, sale operacyjne, zabiegowe, stacje dializ, szkoły, przedszkola itp.) oraz w zakładach usługowych  i produkcyjnych, w których powierzchnie narażone są na szczególnie silne obciążenia.

Tikkurila Argentum zwalcza bakterie

Jak działa Tikkurila Argentum Plus 20?

Tikkurila Argentum Plus 20 tworzy powłokę łatwą do czyszczenia. Zawiera aktywne srebro, które jest skutecznym środkiem zapobiegającym rozwojowi drobnoustrojów na malowanej powierzchni i dzięki temu zapewnia odpowiedni poziom higieny w pomieszczeniu.

Jak działają jony srebra?

• Powłoka farby jest jednorodna i jony srebra są w niej równomiernie rozłożone.
• W momencie pojawienia się bakterii na pomalowanej powierzchni, zawarte w farbie jony srebra wnikają do komórki bakterii zapobiegając procesowi ich namnażania.
• W samej bakterii powodują zmiany w jej metabolizmie doprowadzając do obumarcia.

Odnowione wnętrza Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Klinika Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów w Centrum Zdrowia Dziecka zyskuje nowe, przyjazne małym pacjentom oblicze. Z wykorzystaniem przekazanych przez Tikkurila Polska S.A. farb odnowione zostało całe czwarte piętro, na którym odbywają się zabiegi nierzadko ratujące dzieciom życie. Odmalowano m.in. sale zabiegowe, korytarz oraz sale pacjentów.


Do realizacji tego odpowiedzialnego zadania wybrano farby dedykowane do pomieszczeń, w których wymagane jest utrzymanie wysokiego poziomu higieny – Tikkurila Argentum Plus 20

Dowiedz się więcej

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie malowane farbą Tikkurila Argentum Plus
M1 logo

Niski poziom emisji w trakcie i po malowaniu

Tikkurila Argentum Plus 20 to farba z klasą emisji budowlanej M1, co oznacza, że cechuje się niskim poziomem emisji substancji chemicznych, w tym LZO (Lotne Związki Organiczne) zarówno w trakcie, jak i po malowaniu.

Klasyfikacja materiałów budowlanych określa nieprzekraczalne wartości związane z emisją LZO, formaldehydu i amoniaku. Również oceniane jest stężenie substancji o nieprzyjemnym zapachu. Najwyższa kategoria M1 przyznawana jest materiałom, które charakteryzują się znikomą emisją substancji chemicznych w pomieszczeniach.

Certyfikat M1

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl