konstrukcja-stalowa-ochrona-przed-ogniem-Tikkurila

Ochrona konstrukcji stalowych przed ogniem

Pęczniejąca farba ognioochronna na konstrukcje stalowe.

Systemy chroniące przed ogniem, w tym pasywna ochrona przed ogniem, to kluczowa część planu bezpieczeństwa budynku pomagająca chronić jego konstrukcję oraz ludzi przebywających w środku. Pasywna ochrona konstrukcji stalowych przed ogniem może zostać osiągnięta poprzez pomalowanie ich powłoką ognioodporną – substancją, która pęcznieje pod wpływem gorąca. Takie działanie zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia i opóźnia potencjalne zawalenie konstrukcji, wydłużając czas na ewakuację. 

konstrukcja-stalowa-hala-Tikkurila

Ochrona życia, mienia i środowiska 

Nasze ognioodporne systemy wykończeniowe zapewniają efektywną ochronę konstrukcji stalowych przed ogniem, która spełnia wymagania klasyfikacji przeciwpożarowych, pomagając chronić życie i mienie oraz zapobiegać niszczeniu środowiska. Oferujemy konkurencyjną grubość powłok do profili otwartych i zamkniętych oraz szeroką gamę systemów. 

Nasza ognioodporna powłoka, produkt Fontefire ST 60, posiada oznakowanie CE i jest wodorozcieńczalny, co oznacza, że stanowi bardziej zrównoważony wybór. Jest on także kompatybilny z szeroką gamą podkładów i farb nawierzchniowych. 
 

Jak działa powłoka ognioodporna 

Podczas pożaru temperatura konstrukcji stalowej może wzrosnąć do ponad 500°C w mniej niż 15 minut, dlatego należy ją zabezpieczyć, aby uniknąć jej osłabienia i zawalenia. W przypadku pożaru powłoka ognioodporna powinna zadziałać jak najszybciej, aby spełniła swoją ognioodporną rolę. 

Ognioodporna powłoka występuje w postaci cienkiej warstwy, która jest obojętna na niskie temperatury (poniżej 200°C), ale w reakcji na ciepło szybko zmienia się poprzez sublimację i pęcznieje wielokrotnie, tworząc izolującą warstwę pianki.  Zmniejsza to przewodzenie ciepła z ognia do konstrukcji stalowej, wydłużając czas prowadzący do zniszczenia konstrukcji. Warstwa pianki pozostaje na miejscu podczas dowolnych ruchów stali, takich jak rozszerzanie lub ugięcie, zapewniając ludziom cenny czas na ewakuację z budynku.

Powstała warstwa pianki ma bardzo dobre właściwości izolacji ciepła, jest gąbczasta i porowata, a jej grubość może osiągnąć do 50 mm.

Fontefire
Skontaktuj się z nami

Testy i normy

Nasze produkty są poddawane kompleksowym badaniom, aby zapewnić ich efektywność w zastosowaniach przemysłowych.
  • Testy ogniowe (EN 13381-8)
  • Certyfikat ETA
dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl