maszyna górnicza

Mine Master – producent maszyn zaufał farbom Tikkurila

Do zabezpieczenia maszyn pracujących w ekstremalnym środowisku korozyjnym i obciążeniu mechanicznym potrzebne są specjalistyczne produkty, takie jak Temazinc 77 i Temasolid SC 60. Ten zestaw to jeden z najnowszych typów technologii w zakresie ochrony przed korozją

Firma Mine Master to przedsiębiorstwo o ugruntowanej pozycji na rynku z ponad 40-letnią historią. Specjalizuje się w produkcji maszyn wiercących i kotwiących dla górnictwa podziemnego. 

Maszyny pracują w ekstremalnym środowisku korozyjnym i obciążeniu mechanicznym. W Polsce używane są do pracy w kopalni, gdzie obciążenie korozyjne atmosfery możemy porównać z warunkami panującymi w środowisku morskim lub z ciężką atmosferą przemysłową. Do tego dochodzą czynniki związane z bardzo dużym narażeniem na udary i ścieraniem powłok. 

maszyna górnicza

Do pracy w tak ekstremalnych warunkach potrzebne jest odpowiednie i profesjonalne zabezpieczanie. Dlatego firma Mine Master od ponad 10 lat współpracuje z firmą Tikkurila w zakresie dostarczania materiałów do malowania maszyn i urządzeń. Rocznie zużywają oni ok. 10 000 litrów naszych farb oraz produktów towarzyszących.

 

Głównie wybierają system malarski składający się z dwuskładnikowej, utwardzanej poliamidem farby epoksydowej Temazinc 77 oraz z dwuskładnikowej, połyskowej, pigmentowanej antykorozyjnie nawierzchniowej farby polimocznikowej Temasolid SC 60

 

Połączenie produktów Temazinc 77 i Temasolid SC 60 to jeden z najnowszych typów technologii w zakresie ochrony przed korozją. Daje on zabezpieczenie antykorozyjne dla danego środowiska korozyjnego przy grubości systemu zmniejszonego o 25-30% w stosunku do standardowo stosowanych rozwiązań. Jednocześnie zachowuje większą twardość, pozwala na szybsze utwardzanie się powłok podczas malowania, co przekłada się na krótszy proces malowania oraz mniejszą emisję LZO.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl