Nykoping

Drewniane domy szeregowe w Nyköping

Jeszcze dłuższy okres trwałości drewnianych okładzin domów w Nyköping, w Szwecji.

  

W pobliżu morza, w malowniczej okolicy Brandholmen w Nyköping, w Szwecji, zostały zlokalizowane nowoprojektowane domy szeregowe z tarasami. Cały obszar jest położony blisko przystani i jest szybko zasiedlany, szczególnie chętnie przez rodziny z dziećmi. 

W obszarze dominują dwa różne rodzaje budynków. Dwupoziomowe domy z atrium i małym ogródkiem od frontu oraz większym, prywatnym z tyłu domu, podczas gdy domy miejskie znajdują się nieco dalej, blisko drogi, ale mają one piękny ogród od frontu. Mają także słoneczny taras z pięknym widokiem na morze na trzecim poziomie.
 

drewniane domy w Szwecji

Szybka i opłacalna budowa z zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi

W sumie w Nyköping zostały wybudowane 34 domy przez firmę Derome Group, specjalizującą się w budowie drewnianych domów przy zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych, wykorzystujących gotowe moduły, dzięki czemu budowa jest szybka i wydajna.
 

Długi okres bez konserwacji dzięki zastosowaniu Pinja Color Plus

Malowanie gotowych modułów zostało wykonane przez firmę Målerimaskinen Väst AB, profesjonalistę, z dużym doświadczeniem w obróbce drewna. Na fasady domów, a także na wiaty garażowe, zostały użyte drewniane okładziny malowane wodorozcieńczalną, półprzezroczystą lazurą Pinja Color Plus.

Riksbyggen drewniane domy pomalowane lazurą Tikkurila

  

Pinja Color Plus charakteryzuje dwukrotnie dłuższy okres pomiędzy renowacjami powłoki w porównaniu z konwencjonalnymi impregnatami do drewna. Spoiwem jest akrylan modyfikowany alkidem. Poza tym Pinja Color Plus zawiera powłokowy filtr UV i efektywne środki grzybobójcze. Dzięki przezroczystości zastosowanych pigmentów  lazura ta daje efekt bardziej intensywnego, transparentnego koloru z doskonałą odpornością na światło słoneczne.

„Największym wyzwanie w tym projekcie było osiągnięcie pożądanego koloru” — powiedział Mikael Andersson, menedżer produktu w dziale Produktów Przemysłowych do Drewna firmy Tikkurila AB, w Szwecji. „Tworzyliśmy wiele próbek z różnymi kolorami by ostatecznie zatwierdzić dwie z nich dla tego projektu”.
 

Riksbyggen domy z drewna pomalowane lazurą Tikkurila
dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl