Climate cooler

Tikkurila ClimateCooler – inteligentne powłoki dachowe

Szybko zauważalne korzyści, długotrwałe rozwiązania

Na całym świecie przepisy dotyczące ochrony środowiska ulegają zaostrzeniu. Jednocześnie konsumenci oczekują rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Wnoszone są budynki o niemal zerowym zapotrzebowaniu na energię, ale istniejące obiekty budowlane wciąż są odpowiedzialne za 40% całkowitej emisji CO2 na świecie. Wiadomym jest, że nienagrzewające się dachy to jeden z najszybszych sposobów, aby przy jak najniższych kosztach obniżyć emisję związków węgla i rozpocząć żmudne zadanie spowalniania zachodzących zmian klimatycznych.

Tikkurila już teraz oferuje inteligentny system malowania dachów odbijający promieniowanie słoneczne. Inteligentny dach zmniejsza potrzebę stosowania klimatyzacji i ma korzystny wpływ nie tylko na środowisko, ale także na klimat wewnątrz budynku. Pomagają obniżyć rachunki za energię elektryczną. Zwykle potrzeba lat, aby zauważyć zwrot z inwestycji w rozwiązania energooszczędne.

Jednak Tikkurila Climate Cooler zapewnia natychmiastowy efekt. Inwestycja jest relatywnie niska, zarówno jeśli chodzi o nakłady czasu, jak i pieniędzy, co oznacza, że nowy system powłok dachowych szybko przekłada się na realne oszczędności. Powłoka Tikkurila w kolorze białym odbija do 80% słonecznego promieniowania podczerwonego, w porównaniu z dachem krytym czarną papą bitumiczną.  Dokładna ilość odbitych promieni zależy od systemu powłok malarskich, koloru powłoki oraz typu dachu i materiału jakim zostały pokryty. Im cieplejszy klimat, tym lepszy efekt!

Tikkurila-ClimateCooler–inteligentne-powłoki-dachowe

Wyjątkowa gama produktów

Tikkurila Climate Cooler to wodorozcieńczalna powłoka dachowa odbijająca promieniowanie cieplne. Zastosowanie tej powłoki to sprytny sposób na niższe zużycie energii w budynkach, tym samym oszczędzając pieniądze i środowisko naturalne. Działanie systemu powłok dachowych Tikkurila Climate Cooler zostało potwierdzone przez uznane międzynarodowe laboratoria. Nasza inteligentna farba dachowa wykorzystuje technologię, dzięki której pomalowana powierzchnia może odbić nawet 80% promieniowania cieplnego. Poprawia to ogólną jakość i funkcjonalność dachu oraz przedłuża jego okres eksploatacji.

Dachy pokryte powłoką Tikkurila Climate Cooler mają niższą temperaturę, a w konsekwencji mniejszy wpływ na nagrzanie się pomieszczeń wewnątrz budynku, przez co potrzebna jest mniejsza ilość energii, aby schłodzić powietrze wlatujące do układu klimatyzacji budynku. Zastosowanie Climate Cooler zmniejsza potrzebę chłodzenia i przekłada się na oszczędności finansowe.  
 

Tikkuirla-ClimateCooler-inteligentna-farba-dachowa-wykorzystuje-technologię-dzięki-której-pomalowana-powierzchnia-może-odbić-nawet-80%-promieniowania-cieplnego
Tikkurila ClimateCooler to inteligentna farba dachowa wykorzystuje technologię, dzięki której pomalowana powierzchnia może odbić nawet 80% promieniowania cieplnego.
  • Redukcja kosztów chłodzenia budynków.
  • Większa trwałość pokrycia dachowego, ponieważ powłoka chroni przed destrukcyjnym oddziaływaniem wysokiej temperatury.

Zastosowanie preparatów Tikkurila Climate Cooler oznacza także korzyści dla klimatu. Redukcja chłodzenia oznacza większe oszczędności oraz mniejszą emisję CO₂.
 

Dwie rodziny produktów – Uni i Flex

Produkty z gamy Tikkurila Climate Cooler są dostępne w dwóch wariantach – Uni i Flex. Oba oferują takie same korzyści, jeśli chodzi o odbijanie promieniowania cieplnego, i oba są dostępne w takich samych kolorach. Różnica polega na rodzaju powierzchni, do których są przeznaczone.Produkty z rodziny Uni mogą być stosowane na dachy skośne pokryte dachówką betonową, płytami włóknisto-cementowymi. Podczas gdy rodzina Flex zalecana jest: do dachów skośnych krytych przy użyciu gontów bitumicznych lub papy oraz dachów płaskich bez zastojów wodnych. Produkty Flex są bowiem bardziej elastyczne i opracowano je z myślą o trudnych podłożach.

Przed nałożeniem któregokolwiek produktu powierzchnię należy pokryć właściwym podkładem, odpowiednio Tikkurila Climate Cooler Uni Primer lub Tikkurila Climate Cooler Flex.  Zawierają one specjalne pigmenty i dodatki zapewniające optymalne przywieranie oraz możliwość nakładania kolejnych warstw. 

Tikkurila Climat Cooler można stosować na nowych i starych dachach zarówno malowanych i niemalowanych pod warunkiem że pokrywana powierzchnia jest czysta i sucha. Produkt łatwo się nakłada i zapewnia dobre krycie. Powłoka farby odbija promienie słoneczne, jest odporna na działanie promieni UV i wody. 

Tikkurila Climate Cooler Catalyst  –  inteligentny system malarskich powłok dachowych

Produkty Tikkurila Climate Cooler Catalyst również odbijają promieniowanie cieplne i są dostępne w takiej samej gamie kolorów jak produkty Tikkurila Climate Cooler Uni oraz Flex.  Dzięki procesowi katalitycznemu można je stosować również do takich samych powierzchni (dachy pokryte dachówką betonową i płytami włóknisto-cementowymi, gontami bitumicznymi lub papą), ale mają jeszcze jedną dodatkową zaletę: potrafią rozłożyć szkodliwe tlenki azotu, pochodzące np. ze spalin samochodowych, na nieszkodliwe sole. 

W 2015 r. organizacja Sustainia (www.sustaina.me/solutions), promująca innowacyjne rozwiązania ekologiczne, w swojej publikacji uznała Tikkurila Climate Cooler Catalyst za jedno ze stu innowacyjnych i najważniejszych zrównoważonych rozwiązań na świecie.

Wyjątkowe korzyści systemu Tikkurila Climate Cooler

  • Niższa temperatura powierzchni dachu
  • Lepszy klimat wewnątrz budynku
  • Mniejsze zużycie energii potrzebnej do ochładzania budynku
  • Niższa emisja CO₂
  • Dobra przyczepność powłoki
  • Okres eksploatacji dachu wydłużony o wiele lat

 

aplikacja-Tikkurila-ClimateCooler

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie Tikkurila Climate Cooler? 

Skontaktuj się z naszymi doradcami >>

Jak działa system Tikkurila Climate Cooler:

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl