Odważne kompozycje kolorystyczne również mogą tworzyć ciepłą i przyjemną atmosferę.

Odważne zestawienia kolorów z paletą Tikkurila Color Now 2023

Brawurowe kompozycje kolorystyczne również mogą tworzyć ciepłą i przyjemną atmosferę — taka właśnie jest paleta Tikkurila Color Now 2023.

Ciepłe tonacje, śmiałe kolory i przestrzenie o zdecydowanym charakterze. Odważna paleta barw Tikkurila Color Now 2023 wprowadzi do wnętrz całkowicie nową atmosferę.

Odważne kompozycje kolorystyczne również mogą tworzyć ciepłą i przyjemną atmosferę.

Kolekcja Tikkurila Color Now 2023 emanuje wyrazistymi kolorami, z którymi możemy wykreować wyjątkowo ciepłe i przytulne wnętrza. Kolekcja inspiruje nas do sięgania po odważne rozwiązania dekoratorskie, łącząc w zaskakujący sposób wyjątkowe odcienie i tworząc brawurowe zestawienia kolorystyczne.

W kolekcji znajdziemy głębokie kolory, takie jak Kolor Roku 2023, V413 Rosy Moment, wraz z ciepłym brązem L478 Kestrel, enigmatycznym X501 Aubergine i soczystą zielenią M449 Grotto. Kolekcję rozświetlają rześkie odcienie S440 Silk Road, i Y406 Riviera oraz wesoła tonacja H320 Magnolia. Poznaj całą kolekcję Tikkurila Color Now 2023 tutaj.

Skorzystaj z naszych podpowiedzi i dowiedz się, jak wykreować we wnętrzu emanujący kolorami, wyrazisty, albo - dla odmiany - bardziej przytulny nastrój w barwach z palety Tikkurila Color Now. 

 

Brawurowe kompozycje kolorystyczne również mogą tworzyć ciepłą i przyjemną atmosferę.

Na początek paleta kolorów

Projektowanie zaczyna się od wyboru palety kolorów. Gotowym rozwiązaniem jest sięgnięcie po przygotowaną przez Tikkurila kolekcję Tikkurila Color Now 2023, która może posłużyć za moodboard podczas projektowania wnętrza. 

Tworzenie kompozycji kolorystycznej do konkretnego wnętrza często zaczyna się od znalezienia przeciwstawnych kolorów z koła barw, jak na przykład inspirowana mchem zieleń M449 Grotto na ścianie i delikatny H320 Magnolia na suficie. Pozwala to uzyskać równowagę między kolorami w pomieszczeniu i sprawić, by oba były wyraziste. Odpowiednio dobrany zestaw barw nada pomieszczeniu nietuzinkowy charakter. 

Oświetlenie ożywia kolory

Ciepłe kolory z palety Tikkurila Colour Now 2023 zapraszają domowników do pomieszczenia. Tworzą intymny, ciepły, otulający nastrój. 

Kolor Roku 2023, V413 Rosy Moment, to odważny odcień, którym można pomalować całe pomieszczenie. Przy tak zdecydowanym kolorze bardzo ważne jest oświetlenie, które znacząco wpływa na efekt końcowy. Im bardziej delikatne oświetlenie, tym intensywniej będą prezentować się kolory i tym głębsza będzie atmosfera kreowana we wnętrzu.

Wychodzenie poza schemat

Zastosowanie tylko jednego lub dwóch kolorów może spowodować, że wnętrze może wydawać się nieco bez wyrazu. Odrobinę bardziej zróżnicowana paleta barw pozwala na uzyskanie bardziej intensywnej i dynamicznej przestrzeni. Ważne jest jednak, by uniknąć chaosu wybierając jeden kolor przewodni i dwa towarzyszące. Spróbuj zaprojektować pomieszczenie wypełnione energią zestawiając kolory L478 Kestrel i X501 Aubergine z kojącym X447 Sea Smoke. Jasnoszary X447 Sea Smoke na drzwiach podkreśla atmosferę całego pomieszczenia, a biały chodnik pozwala nieco złagodzić dość intensywny klimat domowego biura. 
 

Odważne kompozycje kolorystyczne również mogą tworzyć ciepłą i przyjemną atmosferę.

Zabawa perspektywą pomiędzy pomieszczeniami

Kontrastujące kolory zapraszają do środka. Na zdjęciu ściany zostały pomalowane Kolorem Roku 2023, V413 Rosy Moment. Stonowana fuksja została skontrastowana z kolorem J392 Wax zastosowanym w pokoju obok. Taki sposób wykorzystania zestawień kolorystycznych tworzy dodatkowy wymiar pomiędzy różnymi pomieszczeniami. Nastrój całej przestrzeni zbudowany jest na aranżacyjnych rozwiązaniach sąsiadujących pomieszczeń, których kolorystyka współgra ze sobą.

Odważne kompozycje kolorystyczne również mogą tworzyć ciepłą i przyjemną atmosferę.

Chcesz dowiedzieć się więcej i mieć dostęp do materiałów przygotowanych specjalnie dla architektów i dekoratorów wnętrz?

Zainspiruj się najnowszymi trendami i poszerzaj swoją wiedzę na temat rozwiązań w dziedzinie wykończenia wnętrz. Dołącz do Tikkurila Pro Designer – strefy stworzonej specjalnie dla architektów i dekoratorów wnętrz.

Dołącz do Tikkurila Pro Designer!
Dołącz teraz
dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl